15 нагород закарпатців у Національному відборі «GENIUS Olympiad Ukraine».

admin

GENIUS — найбільший і найпрестижніший конкурс проєктів екологічного спрямування у світі для школярів 8–11 класів, який охоплює науку, бізнес та мистецтво.

Цьогоріч він вперше проходив у нашій країні. Організатором та координатором «GENIUS Olympiad Ukraine» став Національний центр «Мала академія наук України».

Олімпіада, нагадаємо, проводиться щорічно з метою сприяння глобальному розумінню екологічних проблем і досягненню сталого розвитку за допомогою фундаментальних наук, мистецтва, креативного письма, інженерії, дизайну та розвитку бізнесу. Ці завдання спрямовані на розв’язання глобальних екологічних проблем шляхом створення можливостей у всьому світі долати проблеми довкілля, а також виявляти здатність генерувати рішення; розвивати екологічну свідомість молоді; надавати підтримку учнівським інноваційним ідеям та рішенням у сфері екології.

Закарпатський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді та територіальне відділення МАНУ отримали статус регіонального центру Олімпіади Геніїв та залучили, аби стати локальним центром, Ужгородську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 6 імені В. Гренджі-Донського (директор Марія Гринчук).

З нашої області подано 31 проєкт екологічного спрямування.  Всі вони були відібрані та допущені до Національного фіналу „GENIUS Olympiad”. Тож маємо такі результати: 1 золоту медаль та два екоквитка „GENIUS Olympiad Ukraine”, що надає право участі у Глобальному фіналі Олімпіади, який проходитиме у США в червні, та 8 срібних медалей, 5 бронзових та одну почесну нагорода.

Квиток на участь у міжнародній олімпіаді отримала Софія Бабич, учениця 11 класу Лінгвістичної гімназії імені Т.Г. Шевченка (науковий керівник проєкту ”Моя Земля – не смітник!” керівник гуртка ЗОЦНТТУМ Олена Лазаренко). Проєкт поданий у категорії „Мистецтво” підкатегорія „Фотографія”. Ще дві вихованки Олени Лазаренко – Крістіна Коваленко, учениця 10 класу Ужгородської загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів №20 – ліцей “Лідер”, з проєктом ”Я хочу дихати чистим повітрям» та Олександра Петрила-Бурчин, учениця 10 класу Тур’є-Реметівського закладу загальної середньої освіти, з роботою під назвою ”Help!” – отримали срібні медалі.

У категорії «Наука» срібних нагород удостоєні;

Дмитро Немчик, учень 11 класу Тур”є-Реметівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, за проєкт „Зберегти зелені велетні”, науковий керівник Орися Кречко;

Софія Сливка, учениця 10 класу Ужгородської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 20 ліцей „Лідер” з проєктом „Екологічно чисті БАДи”, науковий керівник Мирослава Цанько;

Ілля Кривов’яз, учень 11 класу Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернат з поглибленим вивченням окремих предметів, з проєктом „Екологічний моніторинг та прогнозування негативного впливу отрутохімікатів на грунтову мікрофлору”, науковий керівник Мар’яна Сігеті;

Натомість бронзові медалі вибороли: Гарастей Оксана , учениця 10 класу Хустської спеціалізованої школи №3, за проєкт „Харчування людини для зміцнення здоров’я в період пандемії SARS-CoV-2” науковий керівник – керівник гуртків МАН Комунального закладу позашкільної освіти «Центр дитячої та юнацької творчості «Сузір’я» Вікторія Станкович;

Олександр Тимчик , учень 10 класу Ужгородської загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів № 6 ім. В. Гренджі-Донського, з проєктом „Кліматичні зміни. Зелені зони міст та їх адаптація до змін клімату на прикладі моніторингу окремих міст”, науковий керівник Христина Мещерякова;

Наталія Рішко, учениця 10 класу Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернат з поглибленим вивченням окремих предметів, з проєктом „Дослідження стану ґрунту, рослинного покриву та яблуневих насадженнь в околицях с.Бедевля”, науковий керівник Мар’яна Сігеті.

Марія Клушина, учениця 11 класу Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернат з поглибленим вивченням окремих предметів, з проєктом „Високогірні озера Свидовецького гірського масиву як монітори змін клімату та наслідків антропогенного впливу”, науковий керівник Мар’яна Сігеті;

Олександр Савко, учень 11 класу Виноградівської загальноосвітньої школи № 2, з проєктом „Варіації електромагнітної емісії та сейсмічного стану регіону”, науковий керівник Василь Ігнатишин.

У категорії „Креативне письмо” срібло виборола Марія Пришляк. ЇЇ есе має назву «На кожну людину, як і на кожний учинок, варто дивитися з певної відстані». Марія – учениця 11 класу Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернат з поглибленим вивченням окремих предметів, науковий керівник Оксана Молнар.

Почесну нагороду від організаторів отримає Юліанна Русин, учениця 10 класу багатопрофільного ліцею “Інтелект” загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11, науковий керівник Валентина Гоголюк. Есе Юліанни – “Мої думки з приводу…”.

У категорії „Мистецтво” вибороли срібло: Катерина Полукарова, учениця 8 класу багатопрофільного ліцею “Інтелект” загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11, науковий керівник – керівник гуртка ЗОЦНТТУМ Людмила Літун. За роботу у змішаній техніці „Творець –руйнівник”.

А також Ладика Богдан, учень 10 класу Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 ім.В.С. Гренджі-Донського за роботу у змішаній техніці «Боротьба з забрудненням», науковий керівник Наталія Тих. Уже відомо, що Богдан також отримав екоквиток „GENIUS Olympiad Ukraine”, що надає право участі у Глобальному фіналі Олімпіади.

Велика подяка кожному із учасників за те, що відповідально виконали свою місію і знайшли ідеї для того, аби покращувати цей світ. Ви – герої нашого часу!

Загалом 78 українських школярів візьмуть участь у Genius Olympiad Global від України, серед них закарпатці – Софія Бабич та Богдан Ладика!

Вітаємо наших Геніїв, бажаємо подальших досягнень та перемог.

Все буде Україна!