Міжнародна науково-практична конференція учнів-членів МАН «Україна очима молодих»

admin

Вероніка Гапак, учениця 10-А класу Тур’є-Реметівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Ужгородського району Закарпатської області презентувала свій науково-дослідницький проєкт на Міжнародній учнівській науково-практичній конференції „Україна очима молодих”, що проходила 30-31 травня 2022 року. Проєкт має назву „Штрека – 200 пізнавальних кроків” (наукові керівники – учитель фізики та астрономії Людмила Воронич та вчитель географії Станіслав Скубенич). А організаторами цього наукового зібрання є Національний центр „Мала академія наук України” та КЗ ЛОР „Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді”.

Щорічно конференція, до речі, відбувалася у Львівському національному університеті ім. І. Франка, однак, зважаючи на ситуацію, вже втретє її проводять у дистанційному форматі. На цей раз її учасниками стали 185 учнів із 20 областей України.

Свою доповідь про унікальність та неповторність рідного села Вероніка презентувала у секції „ХХ століття в історичній пам’яті: локальні історії”. Юна дослідниця ставила перед собою завдання ‑ створити інформаційний простір та мотивувати молодь вивчати традиції, історичні та культурні родзинки Тур’янської долини, формувати туристичний імідж села. Для цього дівчина бере активну участь у конкурсах, які проводить Мала академія наук.

Цьогоріч конференція відбувається в умовах війни, але відрадно, що молодь живе майбутнім, дивиться в майбуття і будує плани щодо вирішення проблем у своєму регіоні та країні. З такою молоддю Україна йде у світле майбутнє, де доведе свою самобутність і писатиме історію, яку творитимете. Тож Україна, яку ми побачимо – це Україна, яку збудує молодь. Це і є світ очима молодих!