Закінчує роботу літня хіміко-біологічна школа

admin

Школу проводять наукові працівники Малої академії наук України спільно з Закарпатським обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді, який є базовим закладом у нашій області. На навчання запросили учнів шкіл Ужгорода. З 13 по 17 червня триває навчання в цій літній школі. З столиці в Ужгород приїхала Лабораторія експериментальних досліджень „Ex Lab” НЦ „МАНУ”.

52 учні долучилися до насиченого і неймовірно цікавого навчання, яке складається з лекційних та практичних занять, які у свою чергу поділені за напрямами: „Істівні молекули – хімічні таємниці харчових продуктів”, „Біомедицина”, „Хімія та біологія в побуті”.

Юні біологи визначали групу крові за системою АВО, вираховували типи статури, збирали та досліджували зразки річкової води, водоростей, квітів. А юні хіміки займалися визначенням вітаміну С у харчових продуктах, визначали вміст натрій хлориду в снеках та виготовляли штучну ікру.

Усе це стало чудовою можливістю для старшокласників порозмірковувати над вражаючими дослідами й загадковими реакціями аби розкрити таємниці хімічних перетворень. Знаково, що згадане свято науки проходило в навчальних аудиторіях та лабораторіях Навчально-наукового інституту хімії та екології ДВНЗ „УжНУ”.

У липні, нагадуємо, пройде ще STEM школа лабораторії МАНЛаб, яка також відкриє нові можливості для допитливих учнів у проведенні наукових досліджень.