“На вістрі подій”

admin

В Ужгороді з 5 по 7 липня проходив благодійний екопленер образотворчого мистецтва “На вістрі подій”. Його організували у рамках ЕкоАртПроєкту “Срібний Дзвін” для закарпатських юних художників та дітей тимчасових переселенців з усіх куточків України. Екологія була метою проєкту, адже все починається з культури та ставлення до навколишнього середовища. Ця подія мала також і благодійну мету – підтримку ЗСУ: кращі роботи юних митців будуть продаватися через аукціон, а кошти направлять на підтримку армії.

Вихованці гуртків Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді ,,Паперопластика” під керівництвом Олени ГОРАЛЬ-ТРІЩУК та ,,Цифрова фотографія” – Олени ЛАЗАРЕНКО також стали учасниками екопленеру. Він розпочався з відкриття, яке відбулося біля обласної філармонії в Ужгороді, де вітальне слово прозвучало від голови правління благодійного фонду ,,Срібний дзвін” Лідії МАНІЦЕ. Відтак були проведені екскурсії, майстер-класи в різних локаціях Ужгорода та лекції фахівців, зокрема професора-воїна Федора ШАНДОРА. Також порадували своїм виступом актори з театральної студії ,,Енергія мім”.

Самі ж творчі роботи були створені на тему, яка наближає нас до Перемоги! З хорошим настроєм, позитивними емоціями працювали над своїми шедеврами наші гуртківці. Так було і 6 липня, коли пленер образотворчого мистецтва “На вістрі подій” проходив в Ужгороді у сквері напроти Ужгородського хресто-воздвиженського кафедрального греко-католицького собору. Цього дня сюди завітав директор департаменту культури, національностей та релігій Закарпатської ОВА, заслужений артист України Євген ТИЩУК та поділився враженнями від робіт юних художників, над якими вони працювали. А діти в своїх шедеврах відтворювали архітектуру міста.

Заключний день свята творчості проходив у Закарпатському обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая, де маленькі митці розкривали тему ,,За 5 хвилин до перемоги”.

Наприкінці пленеру учасникам вручили дипломи, а всім тим, хто долучився до реалізації проєкту, подяки.

Юні художники нашого закладу та назви творчих робіт, які вони виконали на пленері:

– Матьовка Дмитро (8 р.) – ,,Екологія”, ,,Політ над Ужгородом”, ,, Миру нашій планеті”;

– Цап Світлана (16 р.) – ,,Мій символ екології в Україні”; ,,Філармонія”, ,,До перемоги”;

– Грішина Стефанія (13 р.) – ,,Рятуйте!”, ,,Василіанський монастир в Ужгороді”, ,, Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці”;

– Варійчук Христина (12 р.) – ,,До Перемоги”;

– Варійчук Даніела (10 р.) – ,,Чиста Тиса”, ,,Мир”.