ПРО ДЕНЬ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ В ЗОЦНТТУМ

admin

Потреба у загальнодержавному святі  захисників України особливо гостро постала після російської окупації Криму та початку воєнних дій на території Донецької та Луганської областей. Сотні полеглих бійців за Україну потребували гідного вшанування з боку суспільства й держави. Також в українському суспільстві внаслідок реакції на російсько-українську війну підсилилися тенденції декомунізації — відмови від радянських символів і свят.

Свято встановлене 14 жовтня 2014 р. указом Президента України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.

13 – 19 жовтня 2022 р. в ЗОЦНТТУМ проходить  виставка стендових моделей, присвячена Дню захисників та захисниць України. На ній представлено моделі у різних масштабах, які презентують техніку від часів Другої Світової війни до сьогодення, як реально існуючих зразків так і фентезі. Наголос, звісно, робився на техніці, яка приймала участь у Великій Вітчизняній війні та тій, що стояла та стоїть на озброєнні ЗСУ і бере участь у подіях  російсько-української війни.

В силу обмежень, встановлених Законом України ,,Про затвердження Указу Президента України ,,Про введення воєнного стану в Україні” експозицію виставки можна оглянути в форматі онлайн на офіційному сайті ЗОЦНТТУМ.