7 – 8 листопада 2022 відбувся ХХV Всеукраїнський колоквіум «Космос. Людина. Духовність»

admin

Колоквіум є багаторічною доброю традицією, що відбувається в Ужгороді в Закарпатському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді та збирає юних дослідників з різних куточків України, надавши їм можливість презентувати свої проєкти з дослідження процесу освоєння космічного простору; особливостей поведінки людини в екстремальних умовах стихії, війни, екологічної катастрофи, космічного польоту; питань формування духовності та сучасної наукової картини світу у таких секціях як: «Твої можливості, людино!», «Українці в космосі», «Лицар духу», «Крізь простір і час», «Суперкнига», «Краса врятує світ», «Кінець світу». У цьому році було введено нову секцію: «Безпілотні апарати в Космосі та на Землі», в якій представляли свої наукові проєкти сім учасників. Застосування безпілотних літальних апаратів, а також легкомоторних літаків у військових цілях дуже необхідно під час військових дій. Саме в технічних гуртках закладів позашкільної освіти спеціалізуються на проєктуванні та виготовленні безпілотних літальних апаратів, тому ця секція дуже актуальна в даний воєнний час. Цьогоріч захід проходив онлайн, за технічної підтримки центру інформаційних технологій ДВНЗ «Ужгородський національний університет».

На колоквіум зареєструвалися та подали свої наукові дослідження 86 учнів. На відкритті колоквіуму учасників вітали: заступник директора Українського державного центру позашкільної освіти ‑ Ірина Левіна; завідувачка відділу науково-технічного та дослідницько-експериментального напрямків ‑ Магдалина Лукач; завідувач кафедри теоретичної фізики, заступник декана фізичного факультету ДВНЗ «Ужгородський національний університет», кандидат фізико-математичних наук, доцент ‑ Мирослав Карбованець; викладачка-методистка Закарпатської академії культури і мистецтв ‑ Марія Стойка.

Важливі слова звучали у виступі Голови журі колоквіуму ‑ Мирослава Карбованця: «Ще ніколи за свою довгу і славну історію колоквіум не проводився у такий неймовірно складний, але водночас і такий героїчний період нашої Держави – боротьби українського народу з російськими загарбниками за свою свободу і незалежність. Ми вдячні нашим героям, які, жертвуючи своїм життям у боротьбі з російською воєнщиною, виборюють нам можливість мирно жити, працювати і творити. Наш внесок у перемогу – це навчання, освіта, творча праця, розвиток особистості, опановування наук і новітніх технологій. Сьогодні, як ніколи раніше, чітко вимальовується лозунг нашого колоквіуму – Космос, як впорядкована і структурно організована цілісність, невичерпне джерело знань; Людина, як уособлення розуму, патріотизму, героїзму, здатності мислити і здійснювати вільний вибір, брати відповідальність за власні дії; Духовність, як моральний вимір людської життєдіяльності, як живе джерело доброчесностей людини, її моральної спроможності, як ідеал, до якого прагне людина у власному розвитку, орієнтація на вищі, абсолютні цінності. На долю молоді випаде грандіозна місія – відбудова зруйнованих війною з Росією наших міст і сіл, промислових і сільськогосподарських підприємств, лікарень, закладів освіти і культури, науки. Саме завдяки їх творчій праці Україна стане передовою демократичною світовою державою, вільною і незалежною, гідним зразком для інших».

У секціях наукові роботи представляли учні освітніх закладів з Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької областей та міст Києва, Дніпра. Всі учасники отримали від компетентного журі науковців фізичного факультету ДВНЗ «Ужгородський національний університет» корисні настанови щодо вибору тем власних дослідницьких проєктів, наповнення їх практичних складових, формування висновків та джерельної бази. Переможці колоквіуму отримали дипломи відповідних ступенів Українського державного центру позашкільної освіти.

Вітаємо переможців, учасників та їхніх наукових керівників та бажаємо їм нових творчих здобутків, цікавих рішень та надалі робити внесок у розвиток наукової справи!

Разом до перемоги! Слава Україні!