Берегиня

admin

Тривають майстер-класи на базі нашого закладу. Так, 6 грудня  один з них для дітей переселенців з усієї України  провела керівник гуртка ,,Виготовлення сувенірів” Катерина Стрижак. Темою його була лялька-мотанка ,,Берегиня”.

Це заняття було особливим, оскільки його відвідувачами стали юні переселенці зі східніх районів України. В ході роботи вони розповідали про свої домівки (дехто з них приїхав з гарячих точок, де безперервно ведуться бої). Ці діти вже адаптувалися на Закарпатті і тепер вивчають культуру та традиції краю. Цього ж дня педагог ознайомила їх з технікою виконання традиційної української ляльки-мотанки, яка може служити як іграшкою, так і оберегом. Упродовж заняття Катерина Стрижак розповідала своїм вихованцям історію, та ж як у давнину діти виготовляли з будь-яких тканин таку ляльку-Берегиню, яка асоціювалася з образом матері і є символом турботи, любові й збільшення достатку. Тому її завжди робили з хустинкою на голові та хрестом на обличчі. Важливу роль у виготовлені ляльки відіграють також кольори. Так, червоний – захист від недуг, зелений – символ відродження, здоров’я, а білий – чистоти, гармонії. Пані Катерина наголосила, що процес намотування здійснюється тільки за годинниковою стрілкою та обов’язково з хорошим настроєм. Не дивно, що навіть хлопчикам дуже легко вдавалося мотання. Загалом, учні були задоволені своїми ляльками і тепер кожен має свій, власними руками виготовлений, оберіг.

  • Цей майстер-клас був дуже корисним для учнів-переселенців, бо позитивно впливає на їхній емоційний стан, а лялька-мотанка служитиме їм сувеніром, іграшкою, або навіть подарунком, зробленим своїми власними руками.