ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України

admin

3 лютого 2023 року розпочинається змагання у відділеннях фізики і астрономії, математики, економіки, технічних наук та інформаційних технологій.

72 учасника в цей день змагаються за право представляти наш край у фіналі Конкурсу-захисту. З них 10 наукових проєктів розглянуто у відділенні економіки, 16 робіт у відділенні фізики і астрономії, 19 робіт у відділенні математики, 16 проєктів у відділенні інформаційних технологій та 11 у відділенні технічних наук.

Цьогоріч конкурс відбувається в умовах війни, певної невизначеності щодо того, що може статись завтра. Але він обов’ язково визначить кращих юних науковців Закарпаття.

Інструкція

для учасників II (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2022-2023 навчальному році.

Шановний учаснику ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук Закарпатського територіального відділення МАН.

3 лютого о 14.00 розпочинається захист робіт у відділеннях фізики і астрономії, математики, економіки, технічних наук, інформаційних технологій.

Посилання буде надіслано на поштову скриньку учасника Конкурсу (вказану при реєстрації) за день до захисту.

Просимо завчасно потурбуватись про доступ до стабільного інтернет-зв’язку та наявність технічних пристроїв, що підтримують двосторонній відео зв’язок.

Конкурс  проходить у вигляді постерного захисту.

Нагадуємо, яка має бути різниця між виступом на постерному захисті та на науковій конференції?

Виступ на постерному — це саме захист. Журі прагне з’ясувати твою компетентність у вибраній темі дослідження. Для цього ти маєш розкрити науковий апарат дослідження: предмет, об’єкт, завдання, методи дослідження, основні висновки, яких дійшов у роботі. Водночас найбільше журі цікавитимуть твої відповіді на їхні уточнюючі запитання.

Постерна доповідь учасника – 3 хвилини, відповіді на запитання журі – до 15 хвилин.

Натомість виступ на науковій конференції — це доповідь у середовищі однодумців, що дає змогу висвітлити твою найулюбленішу частину дослідження. Дублювати науковий апарат уже не потрібно — ти можеш зосередитися на окремому аспекті дослідницького проєкту, відображеному в розділі, підрозділі чи висновках до розділу. Якщо до структури постерного захисту є чіткі вимоги, то під час виступу на науковій конференції ти можеш імпровізувати.

У 2023 н.р. наукову конференцію буде проведено заочно. Журі оцінює відео виступ учасника.

Журі конкурсу 3 лютого о 14.00 знаходяться в ефірі.

Якщо оголошено повітряну тривогу – учасник має бути у безпечному місці. Журі вирішує питання про продовження, або припинення захисту.

Якщо пропав Інтернет-зв’язок – через телефон учасник може захищатись, чути членів журі Конкурсу.

Якщо пропав мобільний зв’язок, учасник може захищатись у додатковий день.

Якщо не вдалося підключитись учаснику – визначається ще один додатковий день захисту.

Слідкуйте за інформацією на сайті Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.  https://zocntt.org.ua/

На сайті буде розміщено списки учасників за відділеннями.

Підсумкові протоколи по кожній секції оприлюднюються на сайті ЗОЦНТТУМ не пізніше 3-х робочих днів після закінчення конкурсу в секції.

Успіху і перемоги!