3 лютого 2023 року розпочинається змагання у відділеннях фізики і астрономії, математики, економіки, технічних наук та інформаційних технологій.
72 учасника в цей день змагаються за право представляти наш край у фіналі Конкурсу-захисту. З них 10 наукових проєктів розглянуто у відділенні економіки, 16 робіт у відділенні фізики і астрономії, 19 робіт у відділенні математики, 16 проєктів у відділенні інформаційних технологій та 11 у відділенні технічних наук.
Цьогоріч конкурс відбувається в умовах війни, певної невизначеності щодо того, що може статись завтра. Але він обов’ язково визначить кращих юних науковців Закарпаття.
Інструкція
для учасників II (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2022-2023 навчальному році.
Шановний учаснику ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук Закарпатського територіального відділення МАН.
3 лютого о 14.00 розпочинається захист робіт у відділеннях фізики і астрономії, математики, економіки, технічних наук, інформаційних технологій.
Посилання буде надіслано на поштову скриньку учасника Конкурсу (вказану при реєстрації) за день до захисту.
Просимо завчасно потурбуватись про доступ до стабільного інтернет-зв’язку та наявність технічних пристроїв, що підтримують двосторонній відео зв’язок.
Конкурс проходить у вигляді постерного захисту.
Нагадуємо, яка має бути різниця між виступом на постерному захисті та на науковій конференції?
Виступ на постерному — це саме захист. Журі прагне з’ясувати твою компетентність у вибраній темі дослідження. Для цього ти маєш розкрити науковий апарат дослідження: предмет, об’єкт, завдання, методи дослідження, основні висновки, яких дійшов у роботі. Водночас найбільше журі цікавитимуть твої відповіді на їхні уточнюючі запитання.
Постерна доповідь учасника – 3 хвилини, відповіді на запитання журі – до 15 хвилин.
Натомість виступ на науковій конференції — це доповідь у середовищі однодумців, що дає змогу висвітлити твою найулюбленішу частину дослідження. Дублювати науковий апарат уже не потрібно — ти можеш зосередитися на окремому аспекті дослідницького проєкту, відображеному в розділі, підрозділі чи висновках до розділу. Якщо до структури постерного захисту є чіткі вимоги, то під час виступу на науковій конференції ти можеш імпровізувати.
У 2023 н.р. наукову конференцію буде проведено заочно. Журі оцінює відео виступ учасника.
Журі конкурсу 3 лютого о 14.00 знаходяться в ефірі.
Якщо оголошено повітряну тривогу – учасник має бути у безпечному місці. Журі вирішує питання про продовження, або припинення захисту.
Якщо пропав Інтернет-зв’язок – через телефон учасник може захищатись, чути членів журі Конкурсу.
Якщо пропав мобільний зв’язок, учасник може захищатись у додатковий день.
Якщо не вдалося підключитись учаснику – визначається ще один додатковий день захисту.
Слідкуйте за інформацією на сайті Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді. https://zocntt.org.ua/
На сайті буде розміщено списки учасників за відділеннями.
Підсумкові протоколи по кожній секції оприлюднюються на сайті ЗОЦНТТУМ не пізніше 3-х робочих днів після закінчення конкурсу в секції.
Успіху і перемоги!