Розпочався ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Учні захищали свої роботи у відділеннях: фізики і астрономії, математики, економіки, технічних наук, інформаційних технологій

admin

Сьогодення вимагає від юних дослідників особливого спрямування. Тому учнями були представлені важливі та актуальні проєкти. Наприклад, у секції авіа та ракетобудування, машинобудування та робототехніка представлено проєкт „Виготовлення розвідувального безпілотного літального апарата в домашніх умовах з матеріалів, що є у вільному доступі”, у секції електроніки та приладобудування – проєкт „Енергозабезпечення приватного помешкання в умовах війни”, у секції прикладна фізика – проєкт „Очищення води в умовах, наближених до польових”, у секції екологічно-безпечні технології – проєкт „Створення біопалива з відпрацьованих олій для використання в дизельних генераторах”.

Захист показав і інші актуальні теми учнівських досліджень. Наприклад, вихованець відділення інформаційних технологій продемонстрував свій проєкт „Розумний будинок з модульною системою охорони на базі мікроконтролеру “Arduino””. У секції прикладна макро-та мікроекономіка продемонстровано проєкт „Вплив кіберспорту на економіку України”, у секції менеджмент та маркетинг учасниця аналізувала свій можливий у майбутньому бізнес – проєкт „Квітковий бізнес. Особливості справи”.

В мотиваційних листах учнів щирі зізнання про те, що саме „підступні дії агресора привели до вибору теми дослідження”. Так, Богдан Фейса пише про своє дослідження на тему „Можливості використання методу швидкого перетворення Фур’є для створення цифрових фільтрів у воєнних цілях”. „Ворог виснажує нашу протиповітряну оборону застосовуючи безпілотні літальні апарати, тому треба знайти ефективні методи їх виявлення. Досвід по обробці звуку підказав, що існує Швидке перетворення Фур’є, яке дозволяє математично обробити будь-які коливання, виокремити його, відшукати напрямок та передати координати нашим силам ППО”.

Бажаємо успіхів всім хто захищається та вітаємо тих, хто вже захистився.

Все, що ми робимо, робимо з Україною в серці. Закарпатське територіальне відділення Малої академії наук України.