24 лютого 2023 року роботою трьох наукових відділень історії, філософії та суспільствознавства, наук про Землю завершився ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України

admin

Цього разу на розгляд журі було представлено 78 науково-дослідницьких робіт у 16 наукових секціях.

Найбільше робіт традиційно у секціях історія України та історичне краєзнавство – це 9 робіт. У секції географія подано 8 робіт. У секціях соціологія, психологія представлено по 7 робіт. По 5 робіт в секціях філософія, релігієзнавство, всесвітня історія. По 4 роботи у секціях правознавство, етнологія, геологія, гідрогеологія та геофізика, метеорологія та кліматологія. Три дослідження у секції журналістика. Два дослідження у секції педагогіка. По одній роботі у секціях археологія та геоінформаційні системи та дистанційне зондування Землі.

Як завжди багато цікавих та актуальних досліджень. Наприклад, Євген Туряниця досліджував суспільно-географічні проблеми формування та функціонування об’єднаних територіальних громад Закарпатської області. Віталій Дюрдь аналізував історію пласту „За Карпатами”: генезис діяльності та сучасні паралелі локальної історії. Марк Верон досліджував Закарпаття в геополітиці та історіографії Російської імперії. Наталія Страшкулич написала свій проєкт про розвиток стаціонарної торгівлі у містах Закарпаття в другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. Олександр Тимчик своє дослідження присвятив кліматичним змінам та їх впливу на адаптивні процеси на прикладі моніторингу окремих регіонів. Руйнування зелених та паркових зон. Екоцид Валентина Шемчук досліджувала соціалізацію дітей внутрішньо переміщених осіб на території Закарпаття в роботі „Діти внутрішньо переміщених осіб: їх соціалізація та соціокультурні умови на Закарпатті”. Ніколь Пушкаш досліджувала демократію як форму державного режиму. Боднар Василь досліджував ленд-лі історичну та сучасну перспективу.

Конкурс-захист – це один з елементів популяризації наукової освіти, який формує навички написання академічних текстів у науковому стилі, формує академічну культуру та розуміння того, що позитивні зрушення у суспільстві можливі лише на основі наукових відкриттів і вмінні розумно та відповідально ними розпоряджатися.

Переможці обласного етапу конкурсу-захисту стануть учасниками ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, де змагатимуться за перемогу з кращими юними дослідниками України. Тож нехай головним результатом конкурсу буде те, що кожен учасник стане мудрішим, впевненішим у своїх силах і підніметься у власному розвитку бодай на одну сходинку.