Літня школа Малої академії наук на Закарпатті

admin

  Вже четвертий раз поспіль в нашому чудовому мальовничому краї проходила літня школа мистецтвознавства Малої академії наук України на базі Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді. Дітей більш ніж з десяти областей України протягом семи днів, з 1 по 7 серпня ц.р., очікувала змістовна і насичена програма.

У понеділок на урочистому відкритті літньої школи учнів привітав заступник директора з навчально-виховної роботи Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді М. Ковач.  Завідувач відділу (МАН) М. Лукач ознайомила присутніх  з програмою роботи школи. Масу емоцій і приємних вражень надав присутнім виступ ректора Академії мистецтв І. Небесника. Після відкриття учнів чекала незабутня прогулянка по старовинному Ужгороду та цікава розповідь екскурсовода про це чарівне місто.

Робота в літній школі базувалася на розвитку дитячої творчості, ініціативи, самодіяльності й полягала у проведенні кожного дня змістовної, цікавої, активної справи. З вівторка по четвер учні прослухали лекції викладачів Академії мистецтв: І. Небесника, А. Волощук, Р. Пилипа, О. Гаврош, Н. Приймича.  Також відвідали майстер класи і практичні заняття  живопису: (Й. Пал та Р. Пилип), «Закарпатська хореографія і костюм» (О. Ільченко, керівник гуртків ЗОЦНТТУМ), «Ліплення з глини. Закарпатські народні мотиви» (О. Ладижець О.О., керівник гуртків ЗОЦНТТУМ, член спілки дизайнерів України), «Гуцульська колористика в просторових композиціях» (О. Лібак, керівник гуртків ЗОЦНТТУМ, член спілки дизайнерів України). Практичний психолог центру НТТУМ О. Орос провела з учнями практичне заняття  «Тренінг лідерства».

Для юних манівців були організовані захоплюючі екскурсії. Вони відвідали цілу низку музеїв міста та області: Краєзнавчий музей ім. Тиводара Легоцького, музей народної архітектури та побуту, художній музей імені Й. Бокшая, галерею Ілько, Мукачівський замок «Паланок», Чинадіївський замок «Сент-Міклош».

У суботу на закритті літньої школи учням урочисто вручили свідоцтва. Учасники школи заспівали гімн літньої школи МАНУ. Гарно прозвучали у їх виконанні і закарпатські народні пісні, а запальний гуцульський танок ще більше підняв святковий настрій. Рубаненко Маргарита з Луганської області зворушливо прочитала власний вірш про Україну.

Незабутні враження та  приємні спогади надовго залишаться в серцях юних манівців.

Завідувач відділу (МАН)

М. Лукач