З 10 по 12 вересня в Києві проходив Всеукраїнський семінар-практикум координаторів міжнародного інтерактивного Конкурсу «МАН – ЮНІОР» «Інноваційні підходи в організації навчально-дослідницької діяльності учнів-членів МАН», в якому прийняла участь методист техніко-технологічного напрямку Лібак Оксана Андріївна.
Семінар розпочався згідно програми з вітального слова керівництва МАН України. Учасники семінару вислухали виступ пана Грищука В.П. «У пошуках живої води», голови асоціації «Форум ХХІ століття», експерта, координатора центру високих технологій Університету «Україна», директора підприємств «Жива вода» та «Редокс», кандидата фізико-математичних наук, доцента КНУ ім. Тараса Шевченка. Потім – виступ Жука І.Т. «Наука і мистецтво у загальній системі пізнання світу. І фізика, і лірика», старшого наукового співробітника Інституту космічних досліджень НАНУ та Національного космічного агентства України, митця, відомого барда та його дружини Ірен Роздобудько, сучасної української письменниці, сценариста, викладача і художнього керівника курсу кінодраматургів в Національному університеті театрального і кіномистецтва ім. Карпенка-Карого.
Наступного дня перед присутніми виступила Білоус С.Ю. з доповіддю «Аналіз результатів Всеукраїнського інтерактивного конкурсу «МАН-ЮНІОР Ерудит». Методика його підготовки і проведення», завідувач філії (науково-дослідної експериментальної лабораторії) Національного центру «МАНУ», керівник інноваційного педагогічного проекту «Школа-МАН».
Лібак Оксана Андріївна, методист техніко-технологічного напрямку ЗОЦНТТУМ поділилась досвідом проведення та організації конкурсу «МАН-Юніор» у навчально-виховній роботі Закарпатського територіального відділення МАН і представила присутнім одних з найкращих педагогів МАН області: Ігнатишина В.В., керівника гуртків, методиста Виноградівської філії МАН ВРЦПРД, вчителя фізики вищої категорії, кандидата фізико-математичних наук, наукового співробітника відділу сейсмічності Закарпатського регіону Інституту геофізики ім. Субботіна С.І. НАНУ та Ігнатишин М.Б., керівника гуртків МАН Виноградівського РЦПР, провідного інженера відділу сейсмічності КРІГФНАН України, які презентували свій досвід підготовки учнів до участі в конкурсі «МАН-ЮНІОР» та розповіли про свою роботу в Малій академії наук.
Семінар продовжив і завершив свою роботу в понеділок 12 вересня. Перед присутніми виступила Поліхун Н.І., провідний науковий співробітник Інституту обдарованої дитини НАПН України з доповіддю «Інтерактивна лекція з проблеми розвитку дослідницьких здібностей».
Із заключним словом виступив Лісовий Оксен Васильович, директор Національного центру «Мала академія наук України», кандидат філософських наук, лауреат Державної премії України в галузі освіти і урочисто вручив учасникам семінару сертифікати.
На круглому столі всі учасники семінару висловлювали свої думки щодо конкурсу «МАН-ЮНІОР» і прийшли до висновку, що цей захід потрібно ширше впроваджувати в освітнє життя, поширювати і популяризувати. Він має величезні переваги серед інших конкурсів тому, що є інтерактивним і проходить процес сертифікації, а також корисним для педагогів та цікавим для учнів.