Участь у семінарі-практикумі керівників, методистів наукових відділень історії, філософії та суспільствознавства МАН України

admin

З 18 по 20 жовтня 2016 року в м.Чернігові проводився семінар-практикум керівників, методистів наукових відділень історії, філософії та суспільствознавства МАН України. Семінар проходив під назвою „Формування наукового світогляду та розвиток мислення учнів у наукових відділеннях суспільно-гуманітарного профілю МАН України”.
18 жовтня відбувся заїзд учасників семінару-практикуму у готелі „Профспілковий”, де пройшла реєстрація. Після обіду на базі ОКПНЗ „Чернігівська МАН учнівської молоді” відбулося урочисте відкриття заходу. Після привітальних слів почалося пленарне засідання, під час якого директор обласного комунального позашкільного навчального закладу „Чернігівська Мала академія наук учнівської молоді” Лещенко Наталія Петрівна презентувала діяльність закладу. Учасники семінару були вражені тою плідною працею та фаховим рівнем керівника цього закладу. Незважаючи на молодий вік центру Чернігівська МАН разом з філіями досягла значного успіху. Це говорить про злагодженість колективу та професіоналізм педагогів, співпрацю з іншими закладами, підтримку управління освіти Чернігівської держадміністрації.
Після презентації перед учасниками семінару виступив Коляда Ігор Анатолійович, професор кафедри методики навчання суспільних дисциплін НПУ імені М.П. Драгоманова. Наступною виступила Кравченко Юлія Миколаївна, доцент кафедри культурології факультету філософської освіти при НПУ імені Драгоманова, методист Національного центру МАНУ, кандидат філософських наук. В доповіді науковець виклала свій потенціал методики „Філософія для дітей у вихованні майбутнього науковця та іноватора”. Учасників семінару зацікавили інноваційні підходи у вихованні майбутнього науковця, а також фаховий рівень викладачки.
Учасники семінару прослухали ряд виступів інших науковців з цікавими методиками, що дасть можливість використовувати їх в роботі обласних філій МАНУ.
Наступного дня відбувся переїзд до м. Батурина для продовження роботи семінару. Були організовані екскурсії до Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» та до Свято-троїцького жіночого монастиря. Всі були вражені історичною та духовною спадщиною цього чудового мальовничого краю. 20 жовтня відбулася екскурсійна програма до Антонієвих печер, після чого учасники переїхали до Чернігівського обласного художнього музею ім. Г. Галагана. Тут пройшла практична частина семінару, де учасники обмінялися досвідом роботи та інноваційними методиками роботи.
Семінар-практикум надихнув і поставив завдання перед педагогами: розпізнавати, виявляти та розвивати таланти юних науковців.

Методист історико-географічного напрямку
В. Мацола

 

 

WP_20161018_17_06_15_Pro WP_20161018_18_08_41_Pro WP_20161018_18_15_00_Pro