Відкриті заняття є невід’ємним елементом методичної діяльності керівників гуртків, а також компонентом атестації педагогічних працівників, що проводиться для активізації їх творчої, професійної діяльності, якісної роботи, підвищення відповідальності за результати навчання і виховання, забезпечення соціального захисту компетентної педагогічної праці.
Керівник гуртків „Гончарик” Ладижець Ольга Олесівна 14 лютого ц.р. провела відкрите заняття на тему: „Декорування малих площин до Дня Святого Валентина”.
Мета заняття: Розвинути у дітей художній смак і творче мислення, показати їм світ кольору та його особливості.
В ході заняття керівник гуртка розвивала в учнів вміння продумати образ виробу в цілому і знаходити шляхи його художнього вирішення: підбору гами кольорів, пропорційності елементів. Вихованцям пропонувалося висловити своє враження від споглядання кольорів: червоного, жовтого, синього. Підбираючи кольори для роботи, діти врахували призначення виробу і яке враження він повинен справити.
Ольга Олесівна відзначила, що використання кольору в декоративно-прикладному мистецтві виявляє художньо-образний зміст предметів. В народному мистецтві традиційно зберігається зв’язок кольору з формою, міфологією, обрядами, релігією. Психологічний аспект сприйняття кольору пов’язаний з емоційним, соціально-культурним та естетичним.
На основі вдало підібраного теоретичного матеріалу діти самостійно вибирали кольорову гаму при розписі керамічних виробів, присвячених Дню Святого Валентина.
Стельмах Дмитро Володимирович, керівник гуртків „Історико-технічне стендове моделювання” провів відкрите заняття 22 лютого 2017 року.
Тема заняття: „Стендова модель літака у М 1:72. Практична робота”.
Мета заняття: Вивчення історії літакобудування та практичного використання авіації, вироблення навичок роботи з дрібними деталями.
Заняття почалося організовано. Після поточного інструктажу з техніки безпеки та роздачі інструменту і моделей, було оголошено тему заняття. Гуртківці приступили до роботи над своїми моделями (хто завершував вже почату простішу модель, хтось починав нову), слухаючи розповіді керівника гуртка про появу прототипів цих моделей, їх використання та приклади участі у бойових діях.
Учні активно самостійно працювали, керівник лише іноді допомагав у подоланні деяких технічних проблем, пов’язаних з використанням специфічних кольорів фарб або шпаклівки.
У ході заняття використовувалися креслення, фотографії та технічні описи моделей літаків з офіційних джерел, а також матеріали мережі Інтернет.
На занятті вихованці напрацьовували навички підбору певних специфічних кольорів, фарбування внутрішніх поверхонь та дрібних деталей моделей а також вдосконалювали навички роботи вже знайомі їм з попередніх занять.
Мокрані Владислав Васильович, керівник гуртків ракетомоделювання провів відкрите заняття на тему: „Використання сучасних матеріалів в ракетомоделюванні”. Заняття було проведено 24 лютого 2017 року.
Мета заняття: Познайомити гуртківців з різними полімерними матеріалами, які застосовуються в наш час в різних сферах життя людства, в тому числі в науці та техніці.
В ході заняття керівник гуртка докладно та доступно розповів дітям про полімерні матеріали, які поділяються на природні та штучні, перерахував деякі з них. В.Мокрані розповів про процес вулканізації резини, який був відкритий Гуд’їром у 1856 році.
Цікавою була розповідь керівника гуртка про відкриття вуглецевої нитки Едісоном у 1899 році. На завершення теоретичної частини заняття Владислав Васильович продемонстрував різні види полімерів та вироби з них.
Практичною роботою гуртківців була підготовка до формування деталей моделей та робота з епоксидною смолою. Цей процес включав: підготовку форми, покриття форми імерсійним шаром, вирізування та пропікання склотканевої оболонки, просочування епоксидною смолою. Всі ці завдання учні виконували під керівництвом педагога, який ретельно слідкував за процесом роботи своїх вихованців.
Під час проведення відкритих занять педагоги продемонстрували рівень своєї професійної та педагогічної майстерності, а також провідні методи і прийоми, що застосовуються ними під час навчально-виховного процесу, їх відповідність меті занять з урахуванням індивідуальних особливостей кожного вихованця.