У ЗОЦНТТУМ проведено заходи з вшанування подвигу учасників Революції гідності

admin

Відповідно до листа департаменту освіти і науки облдержадміністрації 09.02.2017 № 01-15/370 „Про вшанування подвигу учасників Революції гідності”, наказу ЗОЦНТТУМ 13.02.2017 № 10-о „Про проведення заходів з вшанування подвигу учасників Революції гідності”, з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, у ЗОЦНТТУМ упродовж 15-24 лютого ц.р. було проведено ряд заходів.
Завідувачем відділу організаційно-масової роботи Леник Андріанною Йосипівною розроблені навчально-методичні матеріали для проведення бесіди з вихованцями щодо вшанування подвигу учасників Революції гідності „Євромайдан. Як це було”. Також були підготовлені презентації відповідних відеороликів; організовано та проведено зустріч вихованців гуртків закладу з учасником подій на Майдані.
Завданнями цих заходів було ознайомлення дітей з історичним та суспільним значенням Революції гідності, розкриття суті подвигу Небесної Сотні, вшанування героїзму українських захисників і тих, які полягли, і тих, які сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет України.
На початку бесіди діти були ознайомлені з Указом Президента України 11.02.2015 № 69/2015 „Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”, на підставі чого в нашій країні встановлено особливий пам’ятний день – „День Героїв Небесної Сотні”, який відзначається тепер щорічно 20 лютого.
Діти побачили відеоролик про події, які відбувались з листопада 2013 року до лютого 2014 року. Чому ж днем пам’яті героїв Небесної Сотні стало 20 лютого? Бо саме у цей день у центрі Києва зібралась громадськість, вимагаючи підписання Угоди з ЄС. Ніхто й подумати не міг, що мирний протест закінчиться кривавими зіткненнями. Силові структури вперше відкрито стали застосовувати справжню зброю проти учасників революції.
Сотня історій, сотня людських життів, сотня нових зірочок на українському небосхилі, сотня героїв! Діти послухали вірш Василя Зими „Намалюйте нам день… ”, присвячений загиблим героям, цим мужнім людям, які не боялись померти за Україну.

DSCN3048 [1600x1200] DSCN3055 [1600x1200]

Лариса Романюк, журналіст, волонтер, учасник подій на Майдані, розповіла дітям про перебіг масових акцій громадського протесту в Україні, які відбувались у листопаді 2013 року – лютому 2014 року, про їх причини та наслідки. Діти з особливою увагою та цікавістю слухали розповідь про ті події.
Насамкінець за традицією майдану Революції гідності звучала пісня, якою проводжали героїв в останню путь „Пливе кача…”. Пісня супроводжувалась презентацією фотографій Небесної сотні.
Діти зрозуміли, вони – майбутнє України. Своїми знаннями, працею, здобутками мають підносити її культуру, буди гідними своїх предків, любити рідну землю, берегти волю і незалежність України, поважати свій народ і рідну мову.
Ми Єдина країна! Незважаючи на усі негаразди, що відбуваються зараз, всі ми прагнемо одного – миру, спокою, міцної та квітучої держави та чистого неба над головою.