Проведено обласний семінар-практикум

7 грудня 2017 року на базі Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді відбувся обласний семінар керівників районних (міських) філій Закарпатського територіального відділення МАН на тему „Організація роботи Закарпатського територіального відділення МАН України в контексті сучасних освітніх реформ”.
Мета семінару:
вивчення досвіду роботи педагогів з обдарованими дітьми, використання прийомів і методів формування дослідницьких умінь та навичок учнів під час організації науково-дослідницької діяльності.
Завдання семінару:
– забезпечення єдності підходів під час організації освітнього процесу та науково-дослідницької діяльності в контексті сучасних освітніх реформ;
– активний обмін досвідом з організації дослідницької діяльності учнівської молоді;
– ознайомлення педагогів з використанням інноваційних технологій при організації науково-дослідницької діяльності учнів та проведенні ІІ (обласного) етапу конкурсу-захисту;
– аналіз роботи Закарпатського територіального відділення МАН за 2016/2017 навчальний рік;
– підготовка до проведення І та ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у 2018 р.
У семінарі-практикумі взяли участь керівники районних (міських) філій Закарпатського територіального відділення Малої академії наук України та наукових товариств учнів об’єднаних територіальних громад (18 осіб).
Розпочав роботу семінару вітальним словом директор Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді В. Корсак. Він зазначив, що багаторічний досвід роботи МАН є ефективним і перспективним. Питання, які висвітлюватимуться у доповідях учасників семінару актуальні для системи роботи Малої академії наук і дадуть можливість виробити пропозиції та рекомендації щодо впровадження нових форм роботи з обдарованими учнями.
Досвідом роботи, складовими успіху науково-дослідницької діяльності учнів-членів МАН у відділенні технічних наук поділилася учитель фізики Ужгородської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 7 Ужгородської міської ради Кустрьо Марія Михайлівна.
Особливості методичної роботи з обдарованими учнями (вихованцями) за допомогою організації дослідницької діяльності висвітлила Курин Марина Михайлівна, завідувач організаційно-масового відділу Міжгірського РЦПО.
Можливості застосування інноваційних технологій при проведенні І та ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, а також специфіку процедури електронної реєстрації деталізував учитель інформатики Ужгородської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 9 Ужгородської міської ради, керівник гуртків ЗОЦНТТУМ Шикула Мирон Михайлович.
Також перед учасниками семінару виступив Горват Петро Петрович, кандидат фізико-математичних наук, доцент, завідувач кафедри комп’ютерних систем та мереж ДВНЗ „Ужгородський національний університет”. Він, зокрема, надав методичні поради щодо підготовки учнів-членів МАН до Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт у відділенні комп’ютерних наук. Петро Петрович також звернув особливу увагу на проблемні моменти робіт, що подаються на ІІ етап конкурсу-захисту. Як член приймальної комісії ДВНЗ „УжНУ” Петро Петрович ознайомив присутніх з нововведенями у правилах прийому до вищих навчальних закладів у 2018 році.
Методист  техніко-технологічного напрямку ЗОЦНТТУМ Лібак Оксана Андріївна ознайомила присутніх із окремими аспектами участі учнів-членів МАН у Всеукраїнському конкурсі „МАН-юніор”.
На завершення роботи семінару завідувач відділу ЗОЦНТТУМ Лукач Магдалина Юріївна проаналізувала діяльність Закарпатського територіального відділення МАН України у 2016/2017 н.р. та окреслила напрямки роботи у 2017/2018 н.р.
Після закінчення всіх виступів були підведені підсумки. Учасники семінару зауважили високий організаційний та науково-методичний рівень підготовки і проведення заходу, достатній рівень результативності роботи Закарпатського територіального відділення Малої академії наук України.