Інформація про проведення заходів з вшанування подвигу учасників Революції гідності

 

Відповідно до листа Адміністрації Президента України 12.02.2018 № 43-01/81, розпорядження голови Закарпатської облдержадміністрації 12.02.2018 № 67 та листів департаменту освіти і науки облдержадміністрації 13.02.2018 № 01-15/605 „Про вшанування в області подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам`яті Героїв Небесної сотні” та 14.02.2018 № 01-15/676 „Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам`яті Героїв Небесної сотні” з метою увічнення людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу та стійкості громадян під час Революції гідності у Закарпатському обласному центрі науково-технічної творчості проведено ряд заходів щодо відзначення цієї події:

 – проведено бесіди з вихованцями гуртків Центру з презентацією відповідних відеороликів;

 – організовано та проведено зустріч вихованців гуртків закладу з учасником подій на Майдані.

– організовано та проведено зустріч вихованців гуртків закладу з учасником АТО.

Завданнями цих заходів було ознайомлення дітей із історичним та суспільним значенням Революції гідності, розкриття суті подвигу Небесної Сотні, вшанування героїзму українських захисників і тих, які полягли, і тих, які сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет України.

На початку бесіди діти були ознайомлені з Указом Президента України № 69/2015 „Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”, на підставі чого в нашій країні встановлено особливий пам’ятний день – „День Героїв Небесної Сотні”, який відзначається тепер щорічно 20 лютого.

Діти побачили відеоролик про події, які відбувались з листопада 2013 року до лютого 2014 року.

 Чому ж днем пам’яті героїв Небесної Сотні стало 20 лютого? Бо саме цей день у центрі Києва став найкривавішим з часів початку збройного протистояння протестувальників та силових структур (повідомлялося про більше ніж 60 загиблих оборонців Майдану та співробітників МВС) та саме у цей день за повідомленнями ЗМІ Росія почала операцію по захопленню Криму.

На виховних годинах про події на Майдані гуртківці мали змогу більш детальніше дізнатися про початок та хід Революції та її героїв, а також з висоти знань історії європейських революцій проаналізувати її результати і оцінити спільні риси таких подій та їх наслідки. Розповіді супроводжувалися документальними кадрами з відео каналу www. уoutube.сом та агенцій новин.

Керівники гуртків наголосили своїм вихованцям, що Україна – єдина та неподільна країна з європейським майбутнім, якого так прагнули ті, хто стояв на Майдані, і, що негативні наслідки тих подій будуть обов’язково подолані завдяки патріотизму та безкінечній відданості громадян нашої країни рідному краю.

Насамкінець усі вшанували пам’ять Небесної Сотні хвилиною мовчання.