Перемога на Всесвітній олімпіаді геніїв!!!

Фречка США [1600x1200]

Валентин Фречка, наш МАНівець, одинадцятикласник Сокирницької ЗОШ І–ІІІ ступенів Закарпатської області виборов золоту нагороду на Всесвітній олімпіаді геніїв (GeniusOlimpiad 2018), яка проходила 14-16 червня в м. Освего штат Нью Йорк США.

Щороку ця олімпіада збирає винахідників з різних країн і претендує на статус одного з головних конкурсів винахідників у світі. Цьогоріч олімпіада проходила в 5-ти дисциплінах. За результатами конкурсу Валентин отримав золоту нагороду у дисципліні „Наука”, а також окрему спеціальну відзнаку олімпіади, яка передбачає додаткові призи, в тому числі стипендію на навчання в університеті США.

Варто зауважити, що Валентин Фречка став відомим як в Україні, так і в світі, завдяки тому, що винайшов спосіб створювати папір з опалого листя. І завдяки своєму відкриттю Валентин вже отримав не одну міжнародну відзнаку вищого ґатунку.

За його словами, за допомогою цієї технології можна вирішити дві проблеми. Мається на увазі як вирубка лісів, так і проблема з опалим листям у великих містах.

Відзначається також, що винахід юного науковця – унікальний, оскільки подібним шляхом переробки можна отримати тверде паливо і виділити мінеральні кислоти.

Закарпатське відділення Малої академії наук України пишається своїм вихованцем!

Вітаємо з перемогою!!! Бажаємо нових ідей і звершень!!!

screen_frechka_4 [1600x1200]Screen_frechka_3 [1600x1200]