Обласний семінар керівників районних (міських) філій Закарпатського територіального відділення Малої академії наук України

admin

19 листопада 2013 року в м. Ужгород на базі Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді був проведений обласний семінар керівників районних (міських) філій Закарпатського територіального відділення Малої академії наук України „Інноваційні підходи в організації науково-дослідницької діяльності учнів-членів МАН Закарпатського територіального відділення”.
Програмою семінару було передбачено:
активний обмін досвідом з організації дослідницької діяльності учнівської молоді;
• ознайомлення педагогів з використанням новітніх технологій; при організації науково-дослідницької діяльності учнів та проведенні ІІ (обласного) етапу конкурсу-захисту;
• аналіз роботи Закарпатського територіального відділення МАН 2012 – 2013 н.р.;
• підготовка до проведення І та ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у 2014 р..
Учасниками семінару стали керівники та педагогічні організатори 14 філій і працівники Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.
Під час відкриття семінару з вітальним словом до присутніх звернувся Ковач Мирослав Михайлович, заступник директора Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді який презентував учасникам семінару систему роботи закладу з талановитою учнівською молоддю, розповів про проблеми та досягнення.
Далі перед учасниками виступила Рогатин Людмила Ігорівна, учитель української мови та літератури Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів. Людмила Ігорівна ознайомила присутніх з формами і методами роботи з обдарованими учнями в закладі та традиціями школи-інтернату в організації науково дослідницької діяльності учнів.
Про особливості психологічного розвитку дітей підліткового віку та особливості поведінки підлітків у конфліктних ситуаціях розповіла в своєму виступі практичний психолог ЗОЦНТТУМ Орос Оксана Богданівна.
З нововведенями до правил прийому до вищих навчальних закладів ознайомив учасників семінару член приймальної комісії УжНУ, кандидат фізико-математичних наук, доцент УжНУ, постійний член журі ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту у відділенні комп’ютерних наук Горват Петро Петрович.
Велике зацікавлення в учасників семінару викликала доповідь методиста з інформатики ЗОЦНТТУМ Шикули Мирона Михайловича про застосування інноваційних хмарних технологій під час проведення ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту. Мирон Михайлович відмітив позитивні результати використання новітніх технологій для реєстрації учасників конкурсу-захисту 2013, що дало можливість оперативної обробки результатів, а також , разом з учасниками семінару, окреслив проблемні питання які необхідно вирішити
в 2014 р.
Василь Іванович Ростока, методист ЗОЦНТТУМ, в своєму виступі зупинився на деяких аспектах підготовки учнів до участі в ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту.
Далі перед учасниками виступила Лукач Магдалина Юріївна, завідувач відділу МАН Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, яка у своєму виступі підвела підсумки діяльності Закарпатського територіального відділення МАН у 2012 – 2013 н.р. та детально проаналізувала сучасний стан та перспективи науково-дослідницької діяльності у системі Малої академії наук, визначила пріоритетні напрями співпраці у сфері розвитку підтримки та навчання обдарованої молоді в області.
Семінар було завершено засіданням круглого столу з нагальних питань організації дослідницької діяльності учнів та координації роботи з обдарованими дітьми у філіях Закарпатського територіального відділення Малої академії наук України.
На завершення були підведені підсумки семінару. Учасники семінару зауважили високий організаційний та науково-методичний рівень підготовки і проведення заходу, значний рівень результативності роботи Закарпатського територіального відділення Малої академії наук України в 2012-2013 н.р.
Рекомендації семінару:
1.Продовжити практику проведення семінарів керівників філій МАН.