З метою творчого, інтелектуального розвитку дітей, виявлення та підтримки обдарованої учнівської молоді району, залучення її до науково-дослідницької, експериментальної та винахідницької роботи 16 листопада 2018 року у приміщенні Районного центру позашкільної освіти (директор Б. Пиринець) відбулася настановча сесія Міжгірської філії Малої академії наук та засідання круглого столу з дійсними членами МАН України на тему: „Роль Малої академії наук у розвитку творчої особистості учнів”.
Участь у роботі настановної сесії взяли учні-члени МАН та учні із закладів загальної середньої освіти району, які у цьому навчальному році братимуть участь у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт.
Марина Мазур, завідувач відділу організаційно-масової роботи РЦПО говорила про підсумки роботи та аналіз діяльності Міжгірської філії Закарпатського територіального відділення Малої академії наук за 2017/2018 н. р. Зокрема, сказала, що за кількістю призерів ІІ (обласного) етапу у 2017/2018 навчальному році Міжгірська філія Закарпатського територіального відділення знаходиться на 6 позиції серед районних та міських філій. А Лучинець Юлія, учениця 10 класу Торуньської ЗОШ І-ІІІ ст. успішно представила область у фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту, здобувши ІІ місце у секції „Всесвітня історія” за науково-дослідницьку роботу „Англо-аргентинська війна за Фолклендські (Мальвінські) острови 1982 року”. До слова, Юлія за кількістю набраних балів (88,85) відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України 06.11.2018 № 1209 отримуватиме президентську стипендію.
Під час заходу обговорювалися й інші питання. Щодо проблематики вибору тем науково-дослідницьких робіт і специфіки їх захисту, виступили призери та учасники обласного етапу конкурсу-захисту, обмінявшись власним досвідом з присутніми.
Основні меседжі виступів успішних учнів можна звести до наступного: їм цікаво займатися дослідницькою діяльністю тому, що це розкриває перед ними можливості аналізувати та порівнювати дані з різних джерел, працювати з бібліографією, робити висновки, тези, реферувати прочитане, вести дискусії, відстоювати свою точку зору.
Організатори заходу побажали всім юним науковцям нових актуальних тем, грандіозних експериментів, ораторських здібностей, нових ідей, успіхів, натхнення і терпіння…