Весна-красна радує нас першими квітами. Але прикрасити оселю можна і квітами, виготовленими власноруч. А як це зробити, керівник гуртка „Оригамі” Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Оксана Лібак розповіла учням під час виїзного майстер-класу у Воловецькій філії ЗОЕНЦУМ „Арніка”26 березня 2019 р. Йшлося про маргаритки, виготовлені в змішаній техніці паперової пластики та оригамі. Для цього були потрібні: смужки кольорового паперу пастельних ніжних кольорів, палички, клей ПВА, ножиці, маленькі лінійки, квадратики зеленого паперу, скріпки великі. Із смужок вийшли квіти, з квадратиків – стебельце з листочком. Потім акуратно вклеїли квіточку на паличці у стебельце і отримали готовий бутон!
Щоб прикрасити оселю весняними квітами, можна зробити і невеличкий букет та поставити його у скляночку, від справжнього не відрізниш. З цим завданням, до речі, усі юні майстри впоралися якнайкраще.
Цього ж дня майстер-клас „Пасхальне яйце з фетру” провела для вихованців „Арніки” керівник гуртка „Моделювання іграшок сувенірів” Оксана Дичка . З її слів діти дізналися, що з фетру можна виготовити багато цікавих та креативних виробів. Його використовують для декору та створення іграшок, прикрас, сумок, обкладинок на паспорт, бо перевагами цього матеріалу є великий вибір кольорів, різна товщина та щільність, він легко пришивається та приклеюється, не є сипучим, з ним зручно працювати навіть без швейної машинки.
Ось і учасники майстер-класу взялися виготовляти декоративні пасхальні яйця та прикрашати їх аплікаціями з того ж фетру, бусин та кольорових стрічок.
Спочатку вироби викроювали, потім зшивали та декорували і вже невдовзі у руках кожного був чудовий подарунок.
Задоволені залишились усі, оскільки процес декорування відбувався у дружній та творчій атмосфері.
Ну а тим, у кого, що називається, душа лежить до авіамоделювання, цього дня не менш цікаво було на майстер-класі завідувача відділу організаційно-масової роботи, керівника гуртка „Історико-технічне стендове моделювання” ЗОЦНТТУМ Дмитра Стельмаха.
Він розпочався з короткого екскурсу в історію розвитку авіамоделювання як технічного виду спорту, продовжився розповіддю про класи авіамоделей та особливості їх побудови від найпростіших, зокрема, повітряних зміїв, до моделей-копій ( у т. ч. вільнолітаючих, надлегких, гоночних, пілотажних, швидкісних та моделей повітряного бою).
Відтак учасникам майстер-класу було продемонстровано кілька різних авіамоделей. Педагог також розповів про особливості керування ними та проведення змагань , досягнення гуртківців ЗОЦНТТУМ.
Після розповіді та демонстрації зацікавлені учні могли поставити керівникові запитання. Допитливими були як хлопчаки, так і дівчатка, хоча авіамоделювання традиційно вважається „хлопчачим” видом хобі.