„Арніка” знову жила творчістю

admin

У четвер, 2 травня ц.р., у Воловецькій філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді „Арніка” педагоги ЗОЦНТТУМ учергове провели для учнів, які там відпочивають, цікаві майстер-класи.

Так, Олена Лазаренко, керівник гуртка „Моделювання іграшок-сувенірів”, зацікавила дітей виготовленням чудової квітки – водяної лілії. Ознайомившись з правилами техніки безпеки під час роботи з інструментами, діти взялися за справу. Кожен отримав необхідні матеріали для цього: кольоровий картон та папір, паперові лотки з-під яєць, ножиці, клей-олівець, олівці, пензлі, акварельні фарби, гуаш.

Педагог наголосила, що дана композиція виготовляється з вторинної сировини, таким чином привернула увагу до теми екології та зменшення кількості сміття. До того ж, фантазуючи, можна дати друге життя, здавалося б, абсолютно непотрібним речам. Діти з задоволенням займалися захоплюючим процесом створення композиції „Водяна лілія”. Вони вирізали заготовки з паперових лотків з-під яєць, розфарбовували їх акварельними фарбами та гуашшю, виготовляли тичинки та листочки з кольорового паперу та картону, склеювали деталі. Долучившись до креативного використання вторинної сировини, юні митці проявили свою фантазію та створили неймовірні квіти в подарунок найдорожчим людям.

У що одягались давні гуцули, яку працю і фантазію вкладали в створення одягу – акценти теми, з яких почала заняття Олена Гораль-Тріщук, керівник гуртка „Паперопластика”. Чому саме ця тема була обрана для проведення майстер-класу? Тому, що найбагатше джерело, яким живиться і сучасна мода, і всі види мистецтва – наше живильне коріння роду. Олена Йосипівна запропонувала дітям виготовити паперову ляльку в народній одяганці. Процес тривав за таким порядком: підготовка складових частин (заготовки спідничок, штанців, тулуба, голови, рукавів, які імітували справжній характер деталей) та їх склеювання (сполучення). Діти із задоволенням працювали. Хлопчики, наприклад, створювали штанці з двох конусів для прадавнього чоловічка.

Як зізналися самі діти, вони отримали естетичне та моральне задоволення від майстер-класів та з користю провели час, а на згадку про це їм залишаться сувеніри.

IMG_1875 IMG_1877

IMG_1880  IMG_1881

IMG_1885 IMG_1893

IMG_1897 IMG_1902IMG_1909 IMG_1916