Закарпатські школярі – учасники міжнародної літньої школи МАНУ з дистанційного зондування Землі

admin

З 1 по 7 липня у с. Поляна Свалявського району Закарпатської області проходила міжнародна літня школа з дистанційного зондування Землі (ДЗЗ). Юні дослідники мали змогу на практиці навчитися моніторити Землю з допомогою ДЗЗ та апробувати останні освітні методики, що були напрацьовані Малою академією наук України у рамках Програми Європейського Союзу зі спостереження за земною поверхнею – Copernicus. Окрім українських школярів, учасниками школи стали учні зі Словаччини та Польщі. В числі учасників – 9 учнів-членів Закарпатського територіального відділення МАНУ, вихованців Виноградівського районного центру позашкільної роботи.

Програма літньої школи містила лекції та практичні заняття. На них учасники дізналися, як, використовуючи космознімки, моніторити зміни в кожному окремому місті. Крім того, вони проводили реальні наукові дослідження: оцінювали наслідки лісових пожеж та екологічних катастроф, моніторили повені, хімічний склад атмосферного повітря тощо.

Завдяки новітнім технологіям, що передбачають використання широкого спектра механізмів – від космічних супутників до вимірювальних систем на Землі, в морі та в повітрі, можливо робити інноваційні дослідження в економічній, екологічній, транспортній, енергетичній, науково-дослідницькій, безпековій та інших сферах.

У рамках школи учасники ознайомилися з попередніми успішними дослідженнями, що були виконані учнями Київського територіального відділення Малої академії наук України, і провели актуальні для своїх країн наукові пошуки.