
6 липня 2019 року на базі курортного готелю „Квелле Поляна” у селищі Поляна Свалявського району Закарпатської області пройшов перший регіональний семінар-практикум з основ дистанційного зондування Землі (ДЗЗ), на якому було презентовано останні освітні методики, напрацьовані Малою академією наук України у рамках Програми Європейського Союзу зі спостереження за земною поверхнею – „Copernicus”.
До участі були запрошені 10 педагогічних працівників Закарпатського територіального відділення Малої академії наук учнівської молоді.
Програма складалася з лекційних та практичних занять, які провели досвідчені фахівці:
- Бабійчук Світлана Миколаївна – канд. пед. наук, завідувачка лабораторії „ГІС та ДЗЗ” НЦ „МАНУ”;
- Томченко Ольга Володимирівна – канд. техн. наук, методист НЦ „МАНУ”, науковий співробітник Державної установи „Науковий Центр аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук Національної академії наук України”;
- Юрків Лілія Ярославівна – методист НЦ „МАНУ”, координатор міжнародних проектів лабораторії „ГІС та ДЗЗ” НЦ „МАНУ”.
Учасники семінару дізналися, як, використовуючи космознімки, моніторити зміни в кожному окремому регіоні, провели реальні наукові дослідження, оцінивши наслідки минулорічних лісових пожеж в Херсонській області. Також ознайомились, як завдяки новітнім технологіям, що передбачають використання широкого спектра механізмів – від космічних супутників до вимірювальних систем на Землі, в морі та в повітрі, можливо робити інноваційні дослідження в економічній, екологічній, транспортній, енергетичній, науково-дослідницькій, безпековій та інших сферах.
Слухачі були приємно вражені високим рівнем проведеного заходу та відмітили важливість таких семінарів-практикумів у регіонах, а на завершення отримали сертифікати про участь з рук президента МАНУ, академіка НАН України Станіслава Олексійовича Довгого.