Всеукраїнський осінній колоквіум школярів „Космос. Людина. Духовність.”2019

admin

18 жовтня 2019 завершив свою роботу Всеукраїнський осінній колоквіум школярів „Космос. Людина. Духовність.” , який проходив в м. Ужгород, на базі Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

         Його метою були пошук нових форм роботи з учнівською молоддю, організація змістовного дозвілля дітей під час проведення конкурсу та створення сприятливих умов для інтелектуального, духовного та творчого розвитку учнівської молоді, задоволення її освітніх потреб, інтересів і схильностей до науково-експериментальної, дослідницької, техніко –конструкторської, художньої та інших видів позашкільної діяльності.

Колоквіум тривав три дні. Організатори передбачили для учасників цікаву та насичену програму, в яку увійшли різнопрофільне тестування, захист учасниками своїх наукових проектів у восьми секціях, а саме: “Космос у лабораторії”, “Крізь простір і час”, „Твої можливості, людино”, „Українці в космосі”, „Лицар Духу”, „Суперкнига”, „Кінець світу”, „Краса врятує світ”.

При відборі кращих робіт враховувалися такі критерії як актуальність, оригінальність та новизна теми, її відповідність тематиці колоквіуму, самостійність написання, практична значимість отриманих результатів, грамотність, культура доповіді та стиль ведення наукової дискусії.

Всі роботи учасників були доповнені багатим унаочненням: комп’ютерними презентаціями, таблицями, фотографіями, малюнками, макетами, діючими моделями.

Оцінювало їх журі колоквіуму, в складі якого були викладачі фізичного факультету ДВНЗ „Ужгородський національний університет”, провідні науковці Інституту електронної фізики НАН України, та науково-педагогічні працівники комунального вищого навчального закладу „Ужгородський інститут культури і мистецтв”. А переможців та призерів удостоїли дипломів Українського державного центру позашкільної освіти відповідних ступенів.

За активну роботу з обдарованими учнями та якісну підготовку їх до участі у Всеукраїнському колоквіумі школярів „Космос. Людина. Духовність” грамотами Українського державного центру позашкільної освіти були відзначені наукові керівники робіт, які посіли перше  місце.

Крім секційних засідань та захисту наукових проектів, для учасників колоквіуму були передбачені цікаві екскурсії до обласного краєзнавчого та етнографічного музеїв та по місту Ужгород.