Ще один творчий візит до „Арніки”

admin

16 грудня педагоги ЗОЦНТТУМ провели завершальний у цьому році виїзний майстер-клас для учнів, які навчаються та відпочивають у Воловецькій філії ЗОЕНЦУМ „Арніка”. Його метою під час проведення занять була активізація думок та фантазії дітей, відпрацювання практичних навичок, підтримання інтересу до технічної творчості та бажання досягти бажаного результату.

На порозі новорічних та різдвяних свят кожен, звісно, сповнений бажанням подарувати своїм близьким приємні подарунки. З огляду на це виготовити новорічний ліхтарик і запропонувала дітям керівник гуртка „Моделювання іграшок-сувенірів” Олена Лазаренко. Вони вирізали шаблони, робили акуратні згини, склеювали та декорували об’ємний паперовий світильник. Найбільше юним митцям сподобався процес декорування, бо прикрашаючи вироби новорічними декором – сніжинками, янголятами, ялиночками, вирізаними за допомогою фігурних дироколів, кожен з них зміг проявити свою уяву та фантазію.

А юні творці у групі керівника гуртка Олени Гораль-Тріщук з радістю і позитивом сприйняли пропозицію педагога виготовити дзвіночок у стилі народної різьби, але засобами паперопластики і витинанки. Педагог наголосила на головних етапах творчого процесу: формування з паперу і вирізання імпровізованих візерунків на другій формі-накладці. Час від часу акцентувалася увага і на фантазії у виконанні роботи, в основі якої фігурують два геометричні об’єми-конуси. Також діти засвоїли, що успіх залежить від послідовності. Учні уважно працювали, вирізали, склеювали, у всіх народжувалися привабливі форми у веселому поєднанні кольорів, а нескладні вирізання перетворювалися при розгортанні в фантастичні візерунки. Коли два конуси поєдналися, діти були в захопленні від своїх виробів.

Якщо заняття попередніх педагогів були присвячені, в основному, новорічній тематиці, то керівник гуртка історико-стендового моделювання Дмитро Стельмах ознайомив дітей із спортивно-технічним видом творчості – авіамоделюванням. Його короткий екскурс в історію розвитку авіамоделювання як технічного виду спорту з розповіддю про класи авіамоделей та особливості їх побудови від найпростіших літаючих апаратів моделей та повітряних зміїв до моделей-копій (у т.ч. вільнолітаючих, надлегких, гоночних, пілотажних, швидкісних та моделей повітряного бою) були цікавими і змістовними.

Також педагог продемонстрував кілька авіамоделей різних класів та розповів про особливості керування ними, про досягнення гуртківців ЗОЦНТТУМ у змаганнях з цих класів. Демонстрація зацікавила як хлопчаків, так і декількох дівчат, а найбільше їм сподобався запуск найпростіших моделей планера.

Загалом керівникам гуртків вдалося максимально зацікавити дітей темами майстер-класів. Їхня головна ідея, а саме, гарний настрій та формування практичних умінь і навичок, домінувала у дружньому та творчому спілкуванні з педагогами.