Із Запоріжжя – з нагородами

admin

На виконання плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2019 рік з 5 по 7 грудня в м. Запоріжжя на базі технічного музею ,,Фаетон”, який зареєстровано в ,,Книзі рекордів України” як найбільше зібрання автотехніки під одним дахом, пройшла Всеукраїнська виставка-конкурс з історико-технічного стендового моделювання, присвячена Дню Збройних сил України під назвою ,,Щит Батьківщини”. Її проводили Запорізький обласний центр науково-технічної творчості ,,Грані” спільно з УДЦПО.

Всього у виставці взяли участь 20 команд з 11 областей України, які представили на конкурс 302 моделі 88 учасників у двох видах: моделі з паперу, пластикові моделі. Була серед них і наша. До команди ЗОЦНТТУМ увійшли Максим Шоляк, Юрій Яцьків та Михайло Дмитрієнко, які подали на виставку моделі у 8 категоріях та двох основних масштабах (1/72 та 1/35), її керівник Дмитро Стельмах та суддя Олексій Ільченко.

Результатом роботи суддівських бригад стало четверте загальнокомандне місце закарпатців.

В особистому ж заліку перше місце в категорії ,,Автотехніка” М 1/72 здобула модель-рекордсмен Урал-4320 лісовоз (автор Максим Шоляк). Вона набрала 300 балів із 300 можливих. А в категорії ,,Діорама” – ,,Німецький підводний човен серії VII-C(41) на ремонті в сухому доці”. Її автором також є Максим.

Вибороли наші хлопці і 6 других місць. Так, у категорії ,,Автотехніка” М 1/35 М-923 „срібним” став Юрій Яцьків. Йому ж дісталася друга сходинка на п’єдесталі у категорії ,,Автобронетехніка” М 1/35 за бронеавтомобіль M-8 ,,Greyhound”. Ще 3 других місця записав до свого активу Максим Шоляк (у категорії ,,Бронетехніка” М 1/35 відзначено його німецький БТР SdKfz-251/6 Ausf.C, у категорії ,,Фентезі” – діораму ,,Нью-Йорк, 2145 рік”, у категорії ,,Діорама” М 1/72 – ,,Штурм Берліна”).

Натомість Михайлові Дмитрієнку присуджено „срібло” у категорії ,,Фігури” М 1/35 за роботу ,,Німецький штаб”.

Що ж до „бронзи”, у категорії ,,Фентезі” її здобув ,,Урал-Z” Михайла Дмитрієнка, у категорії ,,Артилерія” М 1/72 – ,,Протитанкова гармата PaK-40” Максима Шоляка, а у категорії ,,Бронетехніка” М 1/72 до трійки лідерів увійшла його ж ,,САУ M-10 ,,Ahilles”.

Крім змагань, їх організатори запропонували учасникам цікаву екскурсійну програму, спрямовану на військово-патріотичне виховання молоді – до історико-культурного комплексу ,,Запорізька Січ” та музею судноплавства на о. Хортиця, а також до Музею техніки ім.Богуслаєва, який діє при авіамоторобудівельному підприємстві ,,Мотор Січ”, територією музею ,,Фаетон”.

На зворотному шляху команда ЗОЦНТТУМ відвідала в м. Київ ,,Національний музей історії України у Другій Світовій війні”, де також зібрано велику колекцію авто- та бронетехніки, артилерійських систем та кілька літаків того періоду, а також сучасних зразків техніки, що використовується в ООС (АТО).