Розвиваємо дитячі таланти

admin

Педагоги Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, які 30 січня завітали до Воловецької філії ЗОЕНЦ „Арніка”, проявили творчий підхід до виявлення та підтримки в учнів, які там відпочивають, інтересу до технічної творчості.

Алла Дребітко, керівник гуртка „Початкове технічне моделювання”, до прикладу, запропонувала дітям виготовити об’ємну складену вітальну листівку. Продемонструвала зразки виробів, які виготовили вихованці її гуртка. Учні з цікавістю розглядали роботи, продумуючи свій варіант листівки. Щоб творчий процес був продуктивним, педагог показала, як треба розграфити на картоні лінії розрізу і згину, користуючись косинцем, олівцем і ножицями. Потім – як правильно робити згини. А щоб листівка вийшла яскравою, запропонувала для оздоблення використати різні види картону і паперу – металізований, фоаміран, глянцевий. Учні із задоволенням приступили до роботи, відтак кожному з них вдалося створити гарний вітальний подарунок.

Натомість керівник гуртків „Моделювання іграшок-сувенірів” Оксана Дичка нагадала дітям про наближення свята Валентина, де доброю традицією є обмінюватися „валентинками”. Існує безліч ідей, яку саморобку у вигляді сердечка можна створити. На даному занятті вона запропонувала дітям виготовити його із фетру. Фетр – чудовий матеріал. Він – м’який, приємний на дотик, не кришиться при різанні, легко зшивається та обробляється. До цього матеріалу ще були підібрані бавовняні нитки в колір фетру, синтепон, дрібні шпильки, швейні голки. Спочатку діти зробили викрійку-трафарет сердечка (дві одинакові деталі), потім прошили заготовки по контуру, набивши виріб синтепоном, акуратно закріпили шов та прикрасили. А в результаті – яскраві „валентинки” з фетру готові!

Керівник гуртка „Історико-технічне стендове моделювання” Дмитро Стельмах розповів дітям про авіамоделювання, яке є одним з поширених видів технічної творчості та допомагає ознайомитися зі світом авіації. Педагог продемонстрував їм декілька спортивних авіамоделей різних класів, виготовлених у авіамодельному гуртку ЗОЦНТТУМ, та розповів про принцип їхньої дії. Опісля кожен мав можливість запустити метальний планер класу F1.

У процесі роботи діти навчилися творчо мислити та креативно підходити до виконання поставлених завдань, бо педагоги центру намагалися стимулювати їх до розмірковування, прояву фантазії, що загалом сприяло бажанню кожного реалізувати власні творчі здібності.