Проведено І етап виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва “Знай і люби свій край”

admin

На виконання наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 13.12.2019 №305 ,,Про проведення обласної виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва ,,Знай і люби свій край”, з метою підтримки й розвитку декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, художньо-естетичного виховання учнівської молоді, формування в неї поваги до національної культурної спадщини,       9 – 15 січня 2020 року в Закарпатському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді було проведено І етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва ,,Знай і люби свій край”. На виставку було представлено 48 учнівських робіт.

Роботи оцінювались у двох розділах та 16-ти номінаціях.

Розділ 1. Декоративно-ужиткове мистецтво: ,,Гончарство та художня кераміка”, ,,Художнє плетіння, ткацтво”, ,,В’язання спицями, гачком”, ,,Витинання”, ,,Художня вишивка”, ,,Народна лялька”, ,,М’яка іграшка”, ,,Писанкарство”, ,,Вироби з тіста”, ,,Декоративний розпис, народний живопис”, ,,Бісероплетіння”, ,,Паперова пластика та оригамі”, ,,Вироби з соломки”, ,,Ізонитка”, ,,Вироби з природних матеріалів”, ,,Інші техніки виконання”.

Розділ 2. Образотворче мистецтво: ,,Графіка” та ,,Живопис”.

За трьома віковими категоріями:

– 1 категорія (молодша): 6-10 років;

– 2 категорія (середня): 11-15 років;

– 3 категорія (старша): 16-18 років.

Аналіз тематики поданих на конкурс експонатів та зростання майстерності їх виконання свідчить про інтерес учнівської молоді до декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, причому як в учнів та вихованців гуртків молодшої вікової категорії (6-10 років), так і середньої (11-15 років) та старшої (16-18 років) вікових категорій.

Роботи вихованців-переможців (34 роботи) направлені для участі в обласному етапі конкурсу до Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН”.