А Крістіану сниться небо…

admin

Приємна звістка надійшла з Української асоціації повітряних зміїв, яка єдиною в нашій країні у цій галузі визнана Міжнародною федерацією повітряних зміїв (м. Вейфан, КНР). Річ у тім, що роботі нашого вихованця Крістіана Ремецкі за підсумками всеукраїнського відкритого конкурсу на найкращий авторський повітряний змій „Зоряний кайт 2019” присуджено першу премію. Його учасниками є діти віком 14-18 років, а визначає переможців міжнародне журі конкурсу, сформоване з визнаних і досвідчених фахівців у цій сфері.

Як розповідає керівник гуртка Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Василь Якимович, у якому займається юний конструктор, „Зоряний кайт 2019” проходив у рамках підготовки до чемпіонату світу , який цього року прийматиме наша Херсонщина за участі збірних з 51 країни. Конкурс – заочний, для участі у ньому потрібно було надіслати організаторам конкурсний проект, відгук наукового керівника та ще низку різних документів. А його результати були оприлюднені на офіційній сторінці Української асоціації повітряних зміїв. Саме звідти й стало відомо про великий успіх Крістіана.

Сам лауреат першої премії каже, що перемогу йому принесла модель повітряного змія „Дозорець-імператор”. А до цього він будував різні види цих повітряних апаратів, починаючи з найпростіших плоских, коробчастих до пілотажних за готовими схемами, запропонованими керівником авіагуртка. Лише опісля за рекомендацією батька вирішив самостійно розробити модель експериментального кайта. У цьому його підтримав і Василь Якимович. Щоправда, початкову схему доводилося переробляти кілька разів, далі довго виготовляв ескізи, шукав потрібні матеріали. У такий спосіб і народився „Дозорець-імператор”.

До речі, конструкція цієї моделі виготовлена з трьохшарового липового, букового та бамбукового шпону з допомогою клею на стапельній основі. Нервюрами (елементи конструкції крила) служать бамбукові палички. Розмах верхніх крил повітряного змія сягає майже 2,5 метра, а вага – 500 грамів. А ще Крістіан наголошує на простоті та економічності свого виробу, його екологічності, оскільки використовуються тільки екологічні матеріали.

Усе це, очевидно, і підмітило журі, визначаючи переможців всеукраїнського конкурсу. Вітаємо!