Проведено відкрите заняття

admin

5 лютого 2020 року керівник гуртка ЗОЦНТТУМ Тетяна Левляс провела відкрите заняття на тему ,,Керамічна іграшка”, під час якого педагог основну увагу спрямувала на розвиток практичних умінь і навичок вихованців у ліпленні ,,образу” ляльки-іграшки.

Мета заняття – поглибити поняття про розмаїття форм і пропорційні особливості будови людини та її декоративного образу; розвинути уяву, фантазію, естетичний смак, сприяти розвитку зорової пам’яті, образного мислення, розвитку дрібної моторики рук; виховувати любов до народних іграшок, почуття національної гордості за свій народ, його культуру, мистецтво, здатність зберігати народні традиції.

Вихованці уміло використовували матеріали для роботи (турнепси, глину, стеки, поролонові губки, шпажки і т.д.).

Для зорового ряду вихованцям було представлено: глиняні іграшки, ляльки-мотанки, друковані матеріали фотозразків, таблиці.

Опрацювання нового матеріалу було розпочато розповіддю педагога про те, що найбільш масовою народною іграшкою є іграшка з глини. Форми багатьох сучасних іграшок залишилися майже незмінними з давніх часів. Змінилися тільки функції з культових на ігрові. Серед іграшок з глини найбільш поширеними є скульптурки різних тварин: баранців, бичків, коників, оленів, свинок, песиків, а також вершників на коні, панночок, колисок з матір’ю та немовлям та ін. Їх функція, крім ігрової, є ще й пізнавально-виховною.

Також педагог розповіла дітям про найбільш відомі гончарські центри, вироби яких позначені стильовою та образною своєрідністю, орнаментальними уподобаннями (Опішне (Полтавщина), Косів (Івано-Франківщина), Ічня (Чернігівщина), Громи (Черкащина), Дебинці, Васильків (Київщина), Бар Адамівка (Поділля), Стара сіль (Львівщина), Закарпаття).

Заняття було продовжено практичним показом майстер-класу з ліплення іграшки-ляльки. При цьому педагогом використовувались демонстраційні таблиці, фото матеріали з покроковим поясненням виготовлення виробу.

Слід відмітити високу активність гуртківців, уміння дотримуватися техніки безпеки під час роботи.

У кінці заняття керівник гуртка відзначила кожну роботу. Вихованці із захопленням розповідали про свої композиції.

Отже гуртківці на занятті: навчилися ліпити іграшку-ляльку; закріпили уміння ліплення основної форми та деталей; навчилися самостійно декорувати свій виріб; розвинули пам’ять, увагу, дрібну моторку рук; пізнали важливість взаємозв’язку історії та сьогодення.

Заняття відвідали директор В. Корсак, завідувачі відділів М. Руднянська, Д. Стельмах і представник батьківського комітету Л. Лендранич. Під час обговорення відкритого заняття було відзначено професійну майстерність Т. Левляс, якій вдалося досягти мети, а саме надихнути дітей до власного творчого прояву, креативного пошуку поставленої задачі, розвинути творчу активність та естетичний смак.