Здатність до творчої діяльності визначає унікальність кожного школяра, його ставлення до навколишнього світу. На майстер-класах, проведених 24 лютого педагогами ЗОЦНТТУМ у філії „Едельвейс” обласного центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді, учні із задоволенням включилися в творчий процес, щоб задовольнити свою цікавість, потребу у спілкуванні та бажання проявити свої здібності.
Керівник гуртка „Технічний дизайн” Людмила Літун розповіла дітям про народне мистецтво України. Більш детально ознайомила їх з однією з технік писанкарства, а саме „крашанки”. Відтак запропонувала виконати завдання на тему „Пасхальні візерунки” з використанням паперу, води, акрилових фарб, пензлів, тоненьких шпажок, схем поділу писанки, візерунків, притаманних західному регіону України.
Під час проведення майстер-класу педагог намагалася надихнути дітей до
власного творчого прояву, продовження та вивчення славетних традицій, навчити розумінню Великоднього символізму, що здавна використовується в писанкарстві на Закарпатті. У процесі виконання завдання дітьми було засвоєно техніку „крашанки”, що в свою чергу вимагало неабиякої уяви, розуміння поетапності виконання кольорового вирішення композиції, насиченої дрібними деталями. Також на занятті вихованці ознайомилися зі стародавньою формою українського народного розпису, символами весни, сонця, повернення природи до життя. Це, в свою чергу, сприяє розвитку внутрішньої свободи дитини, розвиває почуття власної гідності та приналежності до нації з її віковими традиціями.
Мистецтво оригамі також не перестає дивувати. Вироби в цій техніці приваблюють вишуканістю форм та сучасним дизайном. Керівник гуртка „Оригамі” Оксана Лібак пояснила дітям, як виготовити чарівний кубик-скриньку із шести квадратів трьох різних кольорів. Їх вона порекомендувала підібрати контрасні, щоб підкреслити форму з’єднання модулів. Робота над виготовленням виробу потребувала уваги та кмітливості, бо куб, за рахунок правильно побудованої конструкції, має триматися без склеювання модулів.
Ще один майстер-клас провів цього дня керівник гуртка „Ракетомоделювання” Владислав Мокрані. Він розповів дітям про історію ракетомоделювання як одного з напрямів спортивно-технічного виду спорту. Продемонстрував найпростішу модель ракети класу „Салют” А/2. А наприкінці заняття разом з учнями було здійснено випробувальний запуск моделі ракети.
Під час проведення цих майстер-класів педагоги вкотре переконалися, що якості здібних дітей краще розвиваються безпосередньо у творчій діяльності.