Кожне заняття – творчість

admin

Ніщо не робить людину такою самодостатньою, не виховує почуття гордості, самоповаги, впевненості у своїх можливостях, як уміння зробити якусь потрібну річ своїми руками. У цьому переконані педагоги центру, які 5 березня завітали з творчим візитом до Воловецької філії ЗОЕНЦ „Арніка”, де вміло організували дозвілля учнів, які нині там відпочивають.

Так, керівник гуртка „Авіамоделювання” Василь Якимович розповів дітям про авіамоделізм як технічний вид спорту. Зокрема, зупинився на основних положеннях відкритого конкурсу на найкращий авторський повітряний змій „Зоряний кайт 2019”. Він проводиться аби віднайти таланти з усієї України серед дітей віком від 14 до 18 років та популяризувати в учнівської молоді культуру повітряний зміїв у рамках підготовки до чемпіонату світу з повітряних зміїв–2020, який вперше проходитиме у нашій державі навесні цього року. Також Василь Якимович розповів про успіхи свого вихованця Крістіана Ремецкі у цьому конкурсі, який за модель повітряного змія „Дозорець-імператор” нещодавно був удостоєний першої премії.

Відтак учні розпочали працювати над темою „Виготовлення та демонстрація польоту найпростіших авіамоделей”. Кожен отримав підготовлені креслення моделі літака-винищувача „Raptor-22” та зміг виготовити його самостійно. Також у ході роботи педагог ознайомив учнів з технологією створення моделей ракет, послідовністю складання їх основних частин.

Метою майстер-класу керівника гуртка „Декоративно-ужиткове мистецтво” Тетяни Левляс було стимулювання творчого потенціалу дітей та виховання у них любові до рідного краю. Педагог розкрила роль природних стихій (вода, вогонь, земля, повітря) у світотворенні, а також охарактеризувала знаки стихій, зображених на писанках.

Під час теоретичної частини заняття Тетяна Василівна пояснила дітям про тісний взаємозв’язок людини та сил природи, про своєрідну мову спілкування з навколишнім світом за допомогою великої кількості знаків та символів. Відтак запропонувала виготовити писанки на площині. Перед початком практичної роботи керівник продемонструвала вихованцям прийоми роботи з глиною стрічково-джутовим способом, детально пояснила кожен етап роботи. Створюючи керамічну писанку, було використано глину різних відтінків. Цим самим художня палітра виробу збагатилася. В ній відобразилася природна краса нашої землі. Учні самостійно працювали, керівник допомагала індивідуально. Вихованці прикрасили форми декором за допомогою качалочок, а також стрічок, кружечків, кульок-крапельок тощо. Візерунки розміщували відповідно до форми яйця. Всі були задоволені результатом.

А Олена Гораль-Тріщук, керівник гуртка „Паперопластика”, зі своєю групою дітей виготовляли вітальну листівку в техніці витинанки до свята 8 Березня. Ця тема дуже актуальна в переддень Міжнародного жіночого дня.  Перед початком роботи педагог провела коротку бесіду про характер спільної творчої діяльності, яка має засвідчити святковий настрій. Учні активно працювали. Для демонстрування кінцевого оформлення була виготовлена естетично закомпонована листівка.

Цього дня учасники майстер-класу засвоїли знання естетичного підходу до виготовлення виробу (не перевантажувати текстами і декоруванням); навчилися вирізати з паперу філігранні елементи та акуратно склеювати деталі. А ще вони розвивали образне мислення, асоціативну пам’ять, фантазію та уяву, цим самим пробуджуючи любов до технічної творчості, мистецтва. Без сумніву це спонукає до майбутньої творчої діяльності.