Підтримуємо обдарованих і талановитих дітей

admin

Педагоги ЗОЦНТТУМ 10 березня провели майстер-класи у філії „Едельвейс” обласного центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді, дбаючи про змістовне дозвілля дітей. Головним їхнім завданням було посилення розвивального і виховного аспектів у творчій діяльності.

Так, темою заняття Тетяни Левляс, керівника гуртка „Декоративно-ужиткове мистецтво” стала ,,Керамічна іграшка”. Під час його проведення педагог основну увагу спрямувала на розвиток практичних умінь і навичок вихованців у ліпленні виробу. Заняття мало на меті поглибити поняття про розмаїття форм і пропорційні особливості будови тварини та її декоративного образу; розвинути уяву, фантазію, естетичний смак; сприяти розвитку зорової пам’яті, образного мислення, дрібної моторики рук; виховувати любов до народних іграшок, здатність зберігати народні традиції.

Вихованці вміло використовували матеріали для роботи (глину, шлікер, стеки, пензлики, шпажки і т.д.). Для зорового ряду їм було представлено глиняні іграшки їжачка та фотозразки.

Опрацювання нового матеріалу розпочалося розповіддю педагога про те, що найбільш масовою народною іграшкою є іграшка з глини. Форми багатьох сучасних іграшок залишилися майже незмінними з давніх часів. Змінилися тільки функції з культових на ігрові. Серед іграшок з глини найбільш поширеними є скульптурки різних тварин. Їхня функція, крім ігрової, є ще й пізнавально-виховною.

Заняття було продовжено практичним показом майстер-класу з ліплення іграшки-їжачка. При цьому педагогом використовувалися вироби в матеріалі, демонстраційні фото з покроковим поясненням виготовлення виробу.

Слід відмітити високу активність учнів, уміння дотримуватися техніки безпеки під час роботи.

У кінці заняття керівник гуртка відзначила кожну роботу, а вихованці із захопленням розповідали про свої враження.

Майстер-клас технічного напрямку провів цього дня Василь Якимович, керівник гуртка „Авіамоделювання”. Його метою було навчити дітей будувати паперові моделі планерів класу F-1-N, ознайомити з вимогами до даного класу та параметрами моделі, а також розвивати у дітей вміння та навички щодо будування найпростіших моделей. Не менш важливими були й техніка безпеки, охайність та акуратність.

Педагог підготував для учнів креслення моделей, за якими вони змогли виготовити метальний планер та продемонструвати його політ. Також у процесі заняття керівник гуртка ознайомив учнів з технологією виготовлення моделей ракет, продемонстрував політ моделей парашута, гвинтокрила „Муха” та дельтаплана. А ще під час заняття діти навчилися будувати та запускати моделі планерів, вивчили будову моделі та принцип роботи його основних частин.

Щоб розширити діапазон подачі вітальної листівки методом вирізання з паперу (витинанки) і графіки, а також навчити творчому експериментуванню, керівник гуртка „Паперопластика” Олена Гораль-Тріщук обрала для свого заняття тему „Вітальна листівка поглядом дизайнера”. Педагог пояснила дітям, що таке титульна сторінка і „робочі” сторінки, адже листівка буде складатися з 4-х сторінок. На першій (титульній) діти за формою овалу вирізали віконечко, яке символізує форму писанки. На середньому вклеєному аркуші малювали гілочки, вкладали дивні силуетні візерунки, підготовлені витинанкою. Юні митці охоче виконували завдання, а Олена Йосипівна допомагала вирізати цікаві доповнення до листівки у вигляді квіток: нарцисів, едельвейсів. Залишки  ж паперу, що утворилися під час вирізання, тут же знаходили застосування в інших варіантах листівки як доповнюючі елементи на незадіяних фонах.

Після проведення всіх трьох майстер-класів учні залишилися задоволеними, навчилися творчому та креативному підходу до виконання поставлених завдань.