Про заходи до Дня пам’яті захисників України

admin

Відповідно до указу Президента України № 621/2019 від 23.08.2019,,Про День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України”, з метою гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України у ЗОЦНТТУМ з 28 серпня до 4 вересня 2020 р. проводиться виставка ,,Вшануймо героїв твоїх, Україно!”. На ній представлені стендові моделі та фотороботи, тематично підібрані до Дня пам’яті захисників України.

В експозиції виставлено зразки техніки, що стоять на озброєнні ЗСУ (зокрема і 128-ї ГШБ) та беруть участь у боях за територіальну цілісність і незалежність нашої держави, а також світлини патріотичного спрямування.

Ця дата відзначається щорічно 29 серпня на підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу в суспільстві. В цей день 2014 року відбувалися воєнні події на сході України, де під час Іловайської операції українська армія зазнала найбільших втрат. Після запеклих боїв бійці сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом Донецької області. Російські військові обстріляли коридор, яким за домовленістю мали виходити українські бійці. За офіційними даними, навколо Іловайська і в самому місті загинули 366 українських бійців, близько 450 отримали поранення, 300 потрапили в полон, 84 досі вважаються зниклими безвісти. Разом з тим парламентська Тимчасова слідча комісія з розслідування Іловайської трагедії оцінювала загальні втрати українських військ у тисячу осіб.

Генпрокуратура 14 серпня 2017 року оприлюднила результати розслідування подій під Іловайськом у серпні 2014 року. Згідно з цими результатами, головним винуватцем Іловайської трагедії є військове командування РФ.

Враховуючи епідемічну ситуацію та у зв’язку з карантинними обмеженнями важливою умовою проведення виставки є вжиття всіх необхідних заходів для мінімізації ризику поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 серед учасників освітнього процесу ЗОЦНТТУМ.

З експозицією виставки можна ознайомитися на сайті Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

29 серпня, з метою вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність України на будівлі ЗОЦНТТУМ буде приспущено державний прапор.