Про проведення в ЗОЦНТТУМ заходів, приурочених до Дня Гідності та Свободи

admin

Відповідно до Плану заходів з відзначення в області Дня Гідності та Свободи, затвердженого розпорядженням голови ОДА від 02.11.2020 № 649, 19.11.2020 року в Закарпатському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді у гуртках проведено урок мужності з вихованцями, де було розказано про історію походження цього Дня, встановленого згідно з указом Президента України Петра Порошенка № 872/2014 „Про День Гідності та Свободи” від 13 листопада 2014 року „з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року–лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Вихованцям розповідалося про причини і наслідки першого Майдану – „Помаранчевої революції”, – коли народ восени 2004 р. виступив проти фальсифікацій результатів виборів Президента України, про подальші події 2005-2013 рр., які призвели до другого Майдану – Революції Гідності, викликаної спротивом проти відходу політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію та подальшою відмовою від цього курсу. Однією з головних причин протестів стала надмірна концентрація влади в руках президента Віктора Януковича.

За дату початку Революції вважають 21 листопада 2013 року, день, коли урядом М. Азарова було зірвано підписання угоди про Євроінтеграцію, після чого почали збиратись перші мітингувальники; або 30 листопада – день, коли на Євромайдані були побиті студенти. Подальші події призвели до збройних сутичок на Майдані Незалежності, втечі колишнього президента Януковича та зміни геополітичної спрямованості України на цілковиту євроатлантичну інтеграцію.

Як наслідок цих подій зараз маємо довготривалий конфлікт на Донбасі, у якому взяли участь багато активістів Майдану у якості як бійців новоствореної армії так і волонтерів, котрі своїми зусиллями допомагали будувати Збройні сили України.

Урок проведено з дотриманням протиепідемічних заходів, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року № 641 „Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (зі змінами) та листа департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 11.11.2020 № 01-15/2696 „Про проведення у закладах освіти уроків мужності (звитяги) до Дня Гідності та Свободи”, з урахуванням відповідних рекомендацій Міністерства освіти і науки України.