Всеукраїнський колоквіум школярів „Космос. Людина. Духовність.”2020 (заочний)

admin

З 10 по 25 листопада 2020 року в Закарпатському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді проходив  традиційний Всеукраїнський  колоквіум „Космос. Людина. Духовність.” Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 28.11.2019 року № 1489 «Про затвердження Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2020 рік (за основними напрямами позашкільної освіти) з обов’язковим виконанням вимог Постанов Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», від 22.07.2020 року №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», Всеукраїнський колоквіум «Космос. Людина. Духовність» проходив  заочно.

Метою колоквіуму є творчий,  інтелектуальний та духовний розвиток учнівської молоді, задоволення сучасних освітніх потреб,  інтересів та схильностей до науково-експериментальної,  дослідницької, техніко–конструкторської та інших видів позашкільної освіти, а також формування творчої  наукової еліти у різних сферах знань та суспільному житті.

У колоквіумі взяли участь ( надіслали для заочного оцінювання свої дослідницькі роботи, а також мотиваційні листи в яких продемонстрували свої презентаційні навички) 16 команд з різних куточків України. Це команди; з Вінницької області – 6 учасників, Дніпропетровської області –10, Житомирської області – 7, Львівської – 8, Полтавської – 6, Сумської – 5, Рівненської – 2, Харківської області – 1, Херсонської – 6, Хмельницької – 7, Чернівецької  області – 4, Черкаської – 6, Донецької – 1, Закарпатської – 2 та міст: Києва – 3 учасники, Дніпра – 3 учасники.

Традиційно колоквіум  проходив у восьми секціях, а саме; “Космос у лабораторії”, “Крізь простір і час”, „Твої можливості, людино”, „Українці в космосі”, „Лицар Духу”, „Суперкнига”, „Кінець світу”, „Краса врятує світ”.

При відборі кращих робіт враховувались такі критерії як актуальність теми дослідження, оригінальність,  відповідність тематиці колоквіуму, логічність і послідовність викладення матеріалу, критичний аналіз досліджуваної проблеми, практична значимість отриманих результатів, грамотність, коректність оформлення джерел та цитувань.

Оцінювало роботи учнів журі колоквіуму, в складі провідних науковців викладачів фізичного факультету ДВНЗ „Ужгородський національний університет”, та науково-педагогічних працівників комунального вищого навчального закладу „Ужгородський інститут культури і мистецтв”. Переможці та призери нагороджені дипломами Українського державного центру позашкільної освіти відповідних ступенів.

За активну роботу з обдарованими учнями, та  підготовку їх до участі у Всеукраїнському колоквіумі школярів „Космос. Людина. Духовність.” грамотами Українського державного центру позашкільної освіти були нагороджені наукові керівники робіт, які зайняли перші  місця.