Про проведення Міжнародного дня осіб з інвалідністю

admin

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день осіб з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем осіб з інвалідністю, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами.

Гарною традицією впродовж останніх 4-х років стало проведення тематичних майстер-класів керівниками гуртків ЗОЦНТТУМ в Ужгородській школі-інтернаті для дітей з вадами слуху. Завжди з радістю та зацікавленістю нас зустрічали діти та педагоги. Сьогоднішні реалії не дозволяють нам провести повноцінні майстер-класи у такому форматі, тому керівники гуртків центру 1–4 грудня ц.р. провели тематичні бесіди з вихованцями у своїх гуртках.

Під час їх проведення педагоги повідомили вихованцям, що особи з інвалідністю – це не просто категорія людей, а окремі життя, окремі трагедії, окремі людські надії на те, що все буде добре. На їх долю випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя. Їх мужність і оптимізм – взірець для інших.

Також керівники гуртків ознайомили вихованців з чинниками зростання кількості осіб з інвалідністю (війни та інші форми насильства, недостатня медична допомога, стихійні та інші лиха), навели приклади інвалідності (нездатність чути розмову, бачити, нездатність говорити, ясно висловлюватися, запам’ятовувати речі, пересуватися, вставати із ліжка та інше). Гуртківці активно приймали участь в дискусіях та обговореннях тих чи інших питань. Радує те, наскільки високий рівень обізнаності дітей стосовно людей з обмеженими можливостями, а головне – бажання підтримувати і завжди прийти таким людям на допомогу. А ще діти зрозуміли, як важливо цінувати й берегти своє здоров’я та здоров’я своїх близьких.