Майстер-клас керівника гуртка ”Паперопластика” Гораль-Тріщук Олени Йосипівни

admin

I Тема: Панно «Весняна композиція»

Мета: навчити дітей мистецтву створення картини-панно засобом паперової аплікації з підручних матеріалів (коробок,вирізок з журналів).

Паперова аплікація – це виготовлення предметно – декоративних (будинок, кораблик), силуетних (птахи, тварини) та сюжетно – тематичних (казки, пейзажі) аплікацій.

«Весняний птах»

Наносимо легкий лінійний малюнок силуету майбутньої пташки. Щоб передати політ, динаміку, фігуру краще розмістити по діагоналі.

Зі старих журналів, непотрібних рекламок завжди знайдуться цікаві за кольором вирізки. На око прикидаємо і вирізаємо частини для тулуба, крил, хвоста і дзьоба. Можна комбінувати, але підбирати так, щоб темний силует пташки тримався в єдиній плямі. В даному випадку підійшла верхня частина коробки  з-під цукерок.

Підібрані деталі розкладаємо за власним смаком, злегка вкраплюємо клей і акуратно приклеюємо.

На цьому можна зупинитися. А можна збагатити фон різними цікавими вирізками, які імітують квітучу весну, плеанки і т.д. з умовою не перевантажувати верхню частину роботи.

Завершивши роботу оглядаємо її на відстані, вносимо поправки.

II Тема: Будинок. Садиба

Сьогодні ми дизайнери!

Техніка: колаж, аплікація.

Для даної композиції пригодиться коробка від цукерок, яка служитиме відразу і обрамленням.

1. Легкий лінійний малюнок силуету будиночка і підбірковий матеріал (кольорові вирізки, бажано з квітами, які зроблять будинок незвичайним).

2. Заповнюємо площину будинку підібраними вирізками, проявляючи свою фантазію, шукаємо кращий варіант. Наклеюємо. В центрі білими полосками виділяємо двері. Випадкові шви покриваємо гілочками дерев, доповнюємо композиція деталями.

3. З картонний перегородок чи вирізок можна підібрати і наклеїти паркан, ворота чи хвіртку.

Панно ефектно дивиться саме в картонній коробці, обрамлення якої надає картині завершеного вигляду.