Про проведення заходів, пов’язаних з 35-ми роковинами Чорнобильської катастрофи

admin

Відповідно до листа департаменту освіти і науки облдержадміністрації № 01-15/3289 від 23.12.2020 р. „Про організацію та проведення заходів, пов’язаних з 35-ми роковинами Чорнобильської катастрофи” у Закарпатському обласному центрі науково-технічної творчості напередодні пам’ятної дати було проведено урок пам`яті Героїв-ліквідаторів аварії на четвертому енергоблоці ЧАЕС з обговоренням причин та наслідків катастрофи та неймовірного подвигу людей військових та цивільних професій при ліквідації наслідків катастрофи.
Під час бесіди гуртківці дізналися про причини аварії на четвертому енергоблоці ЧАЕС, з’ясовані слідчою комісією (документальний фільм „Четвертый блок (Версия следователей)”), хід ліквідації пожежі від самого початку катастрофи та про перших героїв Чорнобиля – пожежників, які відразу прибули на місце події та ціною власного життя намагалися зупинити її розростання. Розповідь велася також і про дії військових та цивільних вертолітників, серед яких були і представники Ужгородського авіазагону. Їх робота зупинила подальше поширення масштабів катастрофи і сприяла побудові першого укриття над руїнами четвертого енергоблоку („Воздушная битва при Чернобыле”// „Авиация и Время”, №№ 2 – 5, 2011г.).
Про розвиток подій під час аварії та хід боротьби з наслідками катастрофи на ЧАЕС розповідає цикл документальних фільмів „Хроника аварии на 4 блоке ЧАЭС”, який було рекомендовано до перегляду учням старшого шкільного віку.
Під час бесіди з’ясувалося, що у багатьох гуртківців є родичі або знайомі, які брали участь у ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС, і тому ця проблема вплинула і наразі є актуальною не лише для населення районів, що постраждали від катастрофи, а й для досить далекого від зони відчуження Закарпаття навіть через багато років після згадуваних подій.
Для загального сприйняття моменту подій 35-річної давнини учням було рекомендовано до перегляду художній фільм „Распад”, 1990 р. режисер М. Бєліков, а також новий спільний міжнародний проєкт телекомпанії НВО – міні-серіал „Чорнобиль”, який, хоча й дещо спотворено, з точки зору дійсних свідків тих подій та критиків, передає загальну атмосферу найбільшої техногенної катастрофи сучасності. З нових літературних видань заслуговує на увагу книга історика С. Плохія „Чорнобиль. Історія ядерної катастрофи” видавництва „Фоліо”.

Урок проведено з дотриманням протиепідемічних заходів, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 року № 1236 „Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”.