Позашкільна освіта без бар’єрів. Модель майбутнього.

admin

21 вересня 2021 року, у м. Києві відбувся Всеукраїнський форум “Позашкільна освіта без бар’єрів. Модель майбутнього”.

 Форум об’єднав працівників закладів позашкілля з різних регіонів України, був  присвячений 30-річчю створення системи позашкільної освіти. Його учасників привітав Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, зауваживши, що впродовж трьох десятиліть позашкільна освіта виступала драйвером розвитку креативності не тільки дитини, а й вчителя.  Позашкілля вистояло і віднайшло шляхи свого розвитку, створивши унікальну систему навчання, виховання та розвитку особистості, забезпечивши міцне підґрунтя для прогресивної трансформації цієї системи. Сьогодні позашкілля є інструментом, який дозволяє розкрити потенціал дитини, схильність до тих чи інших галузей науки.

Головний освітянин країни окреслив позитивні  кроки Міністерства освіти і науки України, спрямовані на розвиток позашкільної освіти, зокрема, підкреслив важливість  поетапної реалізації концепції  STEM-освіти, відкриття інтерактивного Музею науки Малої академії наук України , розробку законопроекту, спрямованого на розвиток системи шкільної освіти тощо.

У межах форуму відбулося урочисте нагородження працівників закладів позашкільної освіти відомчими відзнаками МОН. Серед нагороджених грамотою МОН – керівник гуртка «Гончарик» Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Ольга ЛАДИЖЕЦЬ.

Система позашкільної освіти – це додаткові можливості для розвитку гуртківців, формування нових навичок та знань, розкриття їх талантів. Багато в чому – це ще й додаткова профорієнтація для підлітків, які обирають професію чи напрямки для вищої освіти.

У рамках цього форуму також відбулася презентація декількох хабів для інтелектуальної платформи вчителів, відкритого партнерства, сервісного дизайну освітніх технологій, освітнього хай-теку. Обговорили й створення універсального дизайну як безбар’єрного простору в моделі майбутнього.