Творити життя – сповнене сенсів з „Агентами змін”

admin

Знайомтесь, це –Олеся Ясевич! Юна дослідниця, представниця Закарпатського територіального відділення МАНУ з Ужгорода, учасниця IІI етапу Всеукраїнської школи з громадянської та волонтерської участі й патріотичного виховання „Агенти змін”. Це унікальний освітній проєкт для активних підлітків 13-17 років з усієї України, які мають бажання створювати та розвивати власні ініціативи для вдосконалення життя своєї громади в українських реаліях. Тут учні вивчають і поглиблюють розуміння понять: „громадянське суспільство”, „громада”, „відповідальна участь”. Навчання у школі проходило з березня по жовтень 2021 року. Складалось з тренінгів в онлайн форматі, з модулів громадської участі, волонтерства, лідерства, цінностей, комунікації, проєктного менеджменту і сталого розвитку. Як результат навчання – створення та представлення проєктів.

Тому, що місія „Агентів змін”: втілювати ідеї, які роблять країну, в якій хочеться жити. Бо все можливо коли є мрія, дисципліна, мета і план, а ще коло однодумців, тренерів, які вірять у своїх учнів.

Цього року школа „Агентів змін” отримала 900 заявок від школярів з 25 регіонів. І тільки 60 підлітків пройшли у III етап та втілили 60 авторських проєктів – наша Олеся серед кращих. Вже декілька років Олеся займається волонтерством та очолює учнівське самоврядування в Ужгородській спеціалізованій школі I-III ступенів № 5. Проєкт, який вона створила має назву „Твій вибір”, це курси профорієнтації для підлітків. Мета проєкту – допомогти підліткам у вдалому виборі майбутньої професії. Результат проєкту: проведені зустрічі з представниками різних професій, які поділились з учнями своїм досвідом, та дозволили поглянути на професії з середини.

Як нагорода для учасників школи „Агенти змін” – незабутні та яскраві екскурсії в музей науки та Ukrainian Future, бізнес-інкубатор НЦ „Мала академія наук України”, спілкування з дипломатами, підприємцями, засновниками компаній, депутатами та зірковими гостями. Школа „Агентів змін” допомагає підліткам зрозуміти, наскільки їхня проактивність важлива.

Бажаємо, Олесі, ще багато реалізованих, успішних проєктів, бути справжньою „Агенткою змін” в нашому місті, молодіжним лідером та здійснення всіх мрій.