Ми всі діти зір

admin

Під таким гаслом пройшов Всеукраїнський традиційний колоквіум школярів „Космос. Людина. Духовність” 2021.

На урочистому відкритті, що відбулося 9 листопада, голова журі – Карбованець Мирослав Іванович, завідувач кафедри, заступник декана фізичного факультету ДВНЗ „УжНУ”, кандидат фізико-математичних наук, поділився спогадами: „Двадцять чотири роки назад виникла ідея колоквіуму – місця для спілкування молоді, що цікавиться космічною тематикою, філософією людського буття та має схильність до наукової та дослідницької творчості. За ці роки ми виростили перспективну молодь, що цікавиться наукою, технікою, мріє про винаходи та уже пробує себе у науковій роботі. Цілком можливо, що батьки теперішніх конкурсантів могли б бути нашими учасниками на минулих заходах”.

Також теплими спогадами та сподіваннями на зустріч офлайн (адже цього року колоквіум відбувся в онлайн-режимі), поділилася і завідувачка науково-технічного та дослідницько-експериментального напрямків Лукач Магдалина Юріївна. Вона розповіла про цікаві знайомства та плідну роботу на колоквіумах, про юних конкурсантів та їх наставників: „Колоквіум – це не просто захід. Це подія, яка вплинула на багатьох з нас та відкрила нові можливості для допитливих учнів”, – зазначила Магдалина Юріївна.

Щирі та теплі слова лунали й від постійного члена журі – Стойки Марії Петрівни, викладачки КЗВО Ужгородського інституту культури та мистецтв. Марія Петрівна, так само як і усі члени журі та учасники, висловила сподівання, що наступного року колоквіум буде проведено у звичному режимі: із щирими усмішками, потисками рук, теплими обіймами старих та нових друзів.

Захист робіт відбувся 10 листопада. Учасники презентували свої дослідження у 8 секціях: „Космос у лабораторії”, „Крізь простір і час”, „Твої можливості, людино”, „Українці в космосі”, „Кінець світу”, „Суперкнига”, „Лицар духу”, „Краса врятує світ”.

Загалом учасниками події стали 87 учнів із різних куточків України. Члени журі вдячні за участь у колоквіумі учням та їх наставникам і сподіваються на майбутні зустрічі, перемоги, цікаві проєкти, презентації та дослідження.

Окрема подяка науковцям фізичного факультету ДВНЗ „УжНУ”: Карбованцю Мирославу Івановичу – завідувачу кафедри, заступнику декана фізичного факультету, кандидату фізико-математичних наук, Євич Маріанні Ярославівні – старшому викладачу кафедри теоретичної фізики, Гураничу Павлу Павловичу – завідувачу кафедри, доценту, кандидату фізико-математичних наук, Рубішу Василю Васильовичу – доценту, кандидату фізико-математичних наук, Плекану Руслану Мар’яновичу – доценту, кандидату фізико-математичних наук, Кузьмі Світлані Михайлівні – провідній фахівчині, Алексію Віталію Вікторовичу – завідувачу лабораторіями, Шусті Володимиру Семеновичу – доценту, кандидату фізико-математичних наук, Біганичу Василю Юрійовичу – старшому викладачу, Суслі Анатолію Івановичу – викладачу.

Дякуємо за те, що допомагаєте розвивати творчий, інтелектуальний та духовний потенціал учнівської молоді, а також надихаєте на науково-експериментальну та дослідницьку діяльність. Колектив Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді сподівається на подальшу цікаву та плідну співпрацю.