Розпочався ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких проєктів учнів-членів Малої академії наук України

admin

4 лютого розпочався II (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких проєктів учнів-членів Малої академії наук України.

До організаційного комітету конкурсу в цьому році надійшло 250 учнівських проєктів, а основну підтримку для створення платформи конкурсу надав ДВНЗ „Ужгородський національний університет”.

Розпочинають конкурсні випробування юні науковці у відділеннях фізики і астрономії, математики, економіки, технічних та комп’ютерних наук, а це 55 учасників з різних куточків Закарпаття: Мукачева, Міжгір’я, Синевирської територіальної громади, міста Хуст, Берегово, Виноградова, з селища Тур’я-Ремети, Буштинської територіальної громади, міст Чоп та Ужгород.

З вітальним словом до учасників звернулися: Олександр Сливка, перший проректор ДВНЗ „УжНУ”, доктор фізико-математичних наук, професор, президент Закарпатської Малої академії наук; Андріанна Сушко – заступниця голови обласної ради; Мар’яна Марусинець– директорка департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної адміністрації, докторка педагогічних наук, професорка та голова організаційного комітету конкурсу. Вони привітали учасників, побажали їм перемог, наукових відкриттів, віри в себе та здійснення мрій і повідомили, що юних науковців чекають відзнаки.

Завідувачка відділу науково-технічного та дослідницько-експериментального напрямків ЗОНТТУМ Магдалина Лукач нагадала умови проведення конкурсу. У цьому році він проходить онлайн. Вперше відбувається і постерний захист проєктів, який замінив виконання учасниками контрольних робіт.

Переможці ІІ етапу конкурсу будуть представляти Закарпаття на Всеукраїнському конкурсі в столиці.

Мала академії наук – це стартовий майданчик, який дає школярам перший досвід наукової діяльності, пошуку креативних рішень та презентації власних досягнень.