Змагаються талановиті та цілеспрямовані у відділеннях хімії, біології, екології та аграрних наук. Триває ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких проєктів учнів-членів Малої академії наук

admin

18 лютого 2022 року проходить постерний захисти та наукові конференції переможців відбіркового етапу. 71 дослідницький проєкт надійшов організаторам від юних дослідників з Ужгорода, Мукачева, Хуста, Іршави, Берегова, Виноградова, Міжгірської ОТГ, Буштинської ТГ, Колочавської ТГ, Дубриницько-Малоберезнянської ОТГ, Ставненської сільської ради, Тур’є-Реметівської сільської ради, Баранинської сільської ради, Пилипецької сільської ради. Всі вони змагаються за можливість потрапити у фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких проєктів Малої академії наук України.

На урочистому відкритті з вітальними словами до учнів звернулися Василь Лендєл, доктор хімічних наук, професор, директор навчально-наукового інституту хімії та екології ДВНЗ «УжНУ» та Ярослава Гасинець , кандидат біологічних наук, доцент, декан біологічного факультету ДВНЗ «УжНУ». Магдалина Лукач, завідувачка відділу науково-технічного та дослідницько-експериментального напрямків ЗОНТТУМ оголосила програму конкурсу та нагадала правила проведення. У цьому році конкурс проходить онлайн. Уперше відбувається постерний захист проєктів, який замінив виконання учасниками контрольних робіт.

Цьогоріч багато досліджень з цікавими темами, багато практичних робіт. Тішить, що учасники мають широкий кругозір з екологічних питань – від проблеми до варіантів вирішення.

Бажаємо, щоб конкурс-захист учнівських проєктів МАН залишився в пам’яті наших учасників не як оцінка їхньої участі у вигляді грамоти чи місця…. Хочеться, щоб він вимірювався варіативністю розв’язання широкого спектра екологічних проблем.