STEM школа – літо дослідників

admin

З 11 по 15 липня проходила літня STEM школа лабораторії МАНЛаб за ініціативи Малої академії наук України та Закарпатського обласного центу науково-технічної творчості учнівської молоді.

На фізичному факультеті ДВНЗ УжНУ зібралося 66 допитливих дослідників – це школярі з навчальних закладів Ужгорода, учасники та переможці різноманітних конкурсів МАН. Також до літньої школи долучились учні, які тимчасово перебувають у нашому краї з Торецька, Мелітополя, Запоріжжя, Києва, Херсона, Харкова, та завершують навчання в освітньому просторі ліцею Educator.

Упродовж тижня проходили навчання через міждисциплінарні зв’язки та отримували навички користування найсучаснішим обладнанням. Професійна команда менторів наукової школи ознайомила із метеоритами та мікрометеоритами, навчила спостерігали за Сонцем та супермісяцем за допомогою телескопу, вчила виготовляти біполярний транзисторний радіоприймач, знайомила з принципами роботи сонячних батарей та розв’язувати задачі з програмування.

У рамках школи відбулася також цікава зустріч з деканом фізичного факультету д-ром фіз-мат. наук., професором Володимиром Лазуром та доцентом канд.фіз-.мат.наук Мирославом Карбованцем. Юні дослідники почули про здобутки найпотужнішого факультету УжНУ, їх зацікавили проблеми квантового комп’ютера та інформація про спеціальність „Мікро-та наносистемна техніка”. А вже квести в історичній будівлі факультету учні могли влаштовувати собі самі. Ще була незабутня екскурсія приміщенням одного із скарбів Закарпаття – Зоологічного музею УжНУ.

Тож авчання через дослідження – це цікаво, пізнавально і креативно. Маємо відгук від учасниці Ангеліни Томорі: „Я брала участь у двох літніх наукових школах від МАНУ. Перша – хіміко-біологічна, а друга – STEM школа. Було все дуже цікаво: багато практичних занять, достатньо теорії. Це ті знання, які запам’ятовуються на все життя. Мені сподобалося вивчати та розглядати деякі препарати під мікроскопом, а також слухати лекції із астрономії. Всі викладачі доступно пояснюють, їм вдається привернути увагу учня та тримати її до останнього слова. Також тут можна було познайомитися з багатьма неймовірними людьми, знайти однодумців та завести нові знайомства.

Я дуже рада, що взяла участь у цій освітній програмі, і з радістю пережила б ці моменти знову. Дякую за запрошення, було все чудово!”