„Щаслива дитина – квітуча Україна”

admin

Неможливо собі уявити духовний розвиток дитини без мистецтва. В цьому впевнений Микола Цуканов, директор галереї „Єлісаветград” у Кропивницькому, який започаткував грандіозний всеукраїнський арт-проєкт „Щаслива дитина – квітуча Україна”. Це – конкурс дитячого малюнка, на який уже декілька років поспіль надсилаються роботи юних дарувань із усієї України  різними закладами освіти, гуртками та небайдужими до образотворчого мистецтва школярами.

Він відрізняється від інших тим, що кожен бажаючий може стати меценатом і зробити дарунок для юних художників. Знаковим є і те, що після завершення конкурсу роботи юних українців надсилаються для ознайомлення з дитячою творчістю до різних міст України та у різні країни світу. Кількість учасників із року в рік зростає і нині досягла показника неймовірних 3600 творчих робіт.  

Уже вдруге Закарпатський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді бере участь у цьому арт-проєкті. Цього року до нього долучилися 24 вихованці гуртків „Оригамі” (керівник Лібак О.А.), „Паперопластика” (керівник Гораль-Тріщук О.Й. та „Технічний дизайн” (керівник Літун Л.Ф.) По завершенню конкурсу було вирішено провести виставку з роботами учасників із усієї України на базі Ужгородської ЗОШ № 6 ім. В.С. Гренджі-Донського 26 лютого. Відкриваючи її, директор ЗОЦНТТУМ Валерій Корсак розповів гостям про роботу центру, його широку мережу гуртків, про проведення різних виставок, конкурсів, майстер-класів як на базі закладу, так і в області. Валерій Валерійович також урочисто вручив цінні подарунки та дипломи всім учасникам конкурсу, що надійшли від організаторів з м. Кропивницький.

Директор школи Марія Гринчук, вітаючи всіх присутніх у залі, наголосила, що творчість – це еліксир, що робить нас щасливими. Тому треба обов’язково шукати для себе той вид творчості, займаючись яким буде і результат, і задоволення.

Після відзначення лауреатів та переможців на деяких учнів чекав особливий сюрприз. Меценати Ігор та Андрея Бойчуки (магазин творчості „Creative”)  зголосилися також нагородити переможців всеукраїнського конкурсу: за І місце – Катерину Полукарову, за ІІ місце – Марію Латишеву та за ІІІ місце – Марію Шуфрич. А Степана Балога, учня з особливими потребами, який знайшов своє покликання у образотворчому мистецтві, було удостоєно заохочувального призу.